Utorak, 21.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Đoković pobedio Gofana za drugo kolo Rolan Garosa

Đoković pobedio Gofana za drugo kolo Rolan Garosa
Фото АП

Pariz – Novak Đoković je započeo Rolan Garos maksimalnom, mada ne i lakom pobedom. Broj 1 je na startu savladao 22-godišnjeg Davida Gofana sa 7:6 (7:5), 6:4, 7:5 ali uz veliki doprinos protivnika u ključnim momentima.

Prvi set je bio neizvestan do pretposlednjeg poena. Mladi Gofan se odlično držao, ne dozvolivši ni jedan brejk najboljem teniseru sveta. Novak je imao tri šanse na servis Belgijanca, nije ih realizovao, ali rivalu nije pružio nijednu.

Međutim, kada je set stigao u kritičnu fazu, Gofanu su popustili nervi. Servirao je na 5:5 u taj-brejku, napravio duplu grešku, prvu u celom meču, i Đoković je taj poklon umeo da iskoristi.

Kada je Novak u otvaranju naredne deonice napravio prvi brejk u meču, izgledalo je da ga do kraja čeka lak posao, ali nije bilo tako. Gofan je prvo na 4:2 za najboljeg na svetu odoleo novom brejku, a onda odigrao verovatno svoj najbolji gem i sa nulom slomio servis Srbina.

Bilo je 4:4, delovalo je kao da se meč opet zakomplikovao, pogotovo kada je Belgijanac poveo sa 40:15 – i opet pogrešna procena. Ponovo se broju 58 iz Liježa stegla ruka, opet je u ključnom momentu napravio duplu grešku i Noletu posle nije bilo teško da osvoji i drugu deonicu.

Neverovatno skupo je Gofan platio padove koncentracije – napravio je samo dve duple greške dotle, a obe su ga koštale po set.

I treći set je bio izjednačen do kraja, i opet je Đoković uspeo da prelomi kada je bilo najvažnije. Sledeći rivalće biti bolji iz meča Hrvata Dodiga i Argentinca Pelje koji je nedavno u Diseldorfu savladao i Tipsarevića i Troickog.

Garos će danas, zbog kiše koja je drastično juče poremetila program, biti podeljen između prvog i drugog kola. Od naših na teren nije izlazio samo Janko Tipsarević i za očekivati je da će danas konačno i on zgaziti parisku šljaku.

Današnji program otvara Viktor Troicki, prvi će od Srba biti na terenu, za susret sa Špancem Himenom, 49. teniserom sveta iz Španije, određeno je igralište broj 14. Njih dvojica su već dva puta ukrštali rekete, oba puta je Srbin bio bolji, ali je do sada uvek u tim dvobojia bio bolje rangiran. Sada je Himeno ispred Troickog koji je 57. na svetu, pa ćemo videti kako će se ta promena odnosa snaga na ATP listi odraziti na dvoboju na terenu.

Janko Tipsarević će igrati drugu partiju na terenu broj 1, umesto na Stadionu Filip Šatrije, kako je juče bilo predviđeno. Ali, kiša je sprečila osmog nosioca iz Beograda da zaigra na najvažnijem igralištu protiv Francuza Maija, poznatog još iz onog maratona od pre nekoliko godina u Vimbldonu, kada je u najdužem meču u istoriji tenisa izgubio od Amerikanca Iznera.

Tipsarević je od trenutno 173. tenisera sveta izgubio oba prethodna meča, ali to je bilo pre pola decenije i sada je kucnuo čas za revanš.

Ana Ivanović će ponovo u akciju na Stadionu Suzan Langlan, drugom po važnosti u Parizu. Njena protivnica u drugom kolu će biti Fracuskinja Johanson, 94. teniserka sveta. Nema sumnje da će šampionka iz 2008. biti favorit u ovom meču, naročito ako pruži partiju iz prvog i trećeg seta prvog kola kada je u oba vodila sa po 5:0.

Danas će i Jelena Janković ponovo na teren, i ponovo protiv Danijele Hantuhove, ali ovog puta u dublu. Partnerka Srpkinje će biti Hrvatica Lučić, a sa Slovakinjom igra Španjolka Medina.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.