Nedelja, 19.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Tri žrtve poplava u Kanadi, evakuisan centar Kalgarija

Tri žrtve poplava u Kanadi, evakuisan centar Kalgarija

KALGARI – Najmanje tri osobe poginule su u poplavama koje su pogodile južnu kanadsku pokrajinu Alberta, primoravši vlasti da evakuišu 100.000 stanovnika iz centra Kalgarija.

Kanadski premijer Stiven Harper, koji je helikopterom obilazio ugrožena područja, rekao je da su poplave zapanjujuće, dodajući da je za sada teško proceniti da li će se situacija pogoršati. On je naveo da se nivo vode stabilizovao i da su vremenske prilike povoljnije.

Policija je saopštila da su tri osobe poginule i da su do sada pronađena tela dvojice muškaraca.

Voda iz nabujalih reka preplavila je puteve, mostove i kuće u Alberti. Spasilačkim ekipama pomaže oko 1.300 vojnika. Iz Kalgarija je evakuisano 100.000 ljudi i još na hiljade iz okolnih manjih mesta, prenele su agencije.

U još 12 mesta u susednim kanadskim provincijama proglašeno je vanredno stanje.

-----------------------------------------------------------

Vaterpolisti Srbije napustili Kalgari zbog poplave

BEOGRAD – Vaterpolo reprezentativci Srbije zbog velikih poplava u Kalgariju napustili su tokom dana hotel u tom kanadskom gradu i zajedno sa domaćim igračima otputovali u Edmonton.

„U protklih 48 časova poplave su zapretile da u potpunosti ugroze bezbednost građana Kalgarija. Nijednog trenutka nismo bili u opasnosti, ali smo posle konsultacija sa Kanađanima doneli odluku da odemo u Edmonton. Ovaj grad je na dva i po sata vožnje od Kalgarija i, po svemu sudeći, tu ćemo ostati do kraja priprema”, rekao je tim menadžer srpske reprezentacije Goran Čanković, a prenosi nacionalni savez.

Vaterpolisti Srbije i Kanade trebalo je po planu da sinoć odigraju zvaničnu prijateljsku utakmicu, ali je ona odložena.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.