Vučić rekonstrukciju vlade počeo od sebe
Aleksandar Vučić više neće biti ministar odbrane, a Milutin Mrkonjić neće ostati na mestu ministra saobraćaja.
Još tri ministra iz redova Srpske napredne stranke trebalo bi da bude promenjeno u okviru rekonstrukcije vlade – Goran Knežević, Bratislav Petković i Alisa Marić.
Posle jučerašnjih sednica Glavnog odbora SNS-a i Predsedništva Socijalističke partije Srbije izvesno je i da je ostanak Ujedinjenih regiona Srbije u vladi – krajnje neizvestan.
Premijer i lider socijalista Ivica Dačić i prvi potpredsednik Vlade Srbije i lider naprednjaka Aleksandar Vučić saglasili su se o potrebi podele Ministarstva finansija i ekonomije, koje vodi lider URS-a Mlađan Dinkić.
Dačić i Vučić su saglasni i da URS mora da pretrpi određene kadrovske izmene u Vladi Srbiji. Simptomatično je i to što je ranije juče iz vlade upućeno saopštenje da će konferenciju za novinare povodom godinu dana rada vlade održati zajedno Dačić i Vučić. Izostalo je objašnjenje zašto „rođendanskom” obraćanju javnosti neće prisustvovati treći lider vladajuće koalicije Dinkić.
U URS-u se još ne izjašnjavaju o zahtevima koalicionih partnera i najavljuju da će sve odluke doneti sutra.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


