Ponedeljak, 22.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Bojić preti izbacivanjem

Bojić preti izbacivanjem
За вулгарно навијање – казна 3.000 евра: Бојић (лево) са селектором Славнићем (Фото Ж. Јовановић)

Generalni sekretar Košarkaškog saveza Srbije (KSS) i direktor domaće Superlige Predrag Bojić je povodom doigravanja, koje počinje u petak, izjavio da će se najenergičnije suprotstaviti svakom narušavanju sportske atmosfere. O tome je obavestio i predstavnike klubova na zajedničkom sastanku, o čemu je na svojoj pres-konferenciji želeo da upozna javnost:

– Nadam se da neće biti razloga da primenjujem nepopularne mere, ali upozorio sam predstavnike klubova na član 30, poslednji stav Propozicija takmičenja. U slučaju da se meč prekine, a delegat utvrdi da postoji mogućnost da se on nastavi, klubovi koji ne žele da nastave meč kazniće se izbacivanjem u niži rang takmičenja u roku od 24 časa. Ako redarska služba dozvoli da bilo ko uđe u sudijsku svlačionicu ili hodnik, organizator će biti kažnjen sa 3.000 evra. Za vulgarno navijanje klub domaćin platiće takođe 3.000 evra, dok će diskvalifikujuća tehnička greška igrače i trnere koštati suspenzije za dve naredne utakmice.

Bojić je istakao da su predstavnici klubova, kao i obično, bili vrlo korektni i da su prihvatili sugestije. Po njemu, propozicije su odlične pa je pitanje samo to "u kojoj meri se one sprovode". Rekao je i to da je on tu, u kranjem slučaju, samo da bi sprovodio odluke koje su klubovi sami doneli. Pored toga, razgovarao je i sa 12 sudija koje će deliti pravdu u plej-ofu:

– Shvatam položaj u kojem su se našli arbitri posle incidenta u Vršcu. Reagovali su emotivno, ali su odlaganjem kola doveli u pitanje završetak prvenstva. Sledeći put moraće da budu spremni na konsekvence. Sudije koje su delegirane u poslednjem kolu biće kažnjene sa 50 odsto sudijske takse. Ako zatreba ubuduće će ih obezbeđivati i MUP. Moramo da imamo više poverenja u naše sudije, jer su one i nezvanično i zvanično najbolje u Evropi. Zato nisam ni razmišljao o stranim sudijama.

--------------------------------------------------------------------------

FMP i Partizan otvaraju plej-of

Plej-of Superlige otvariće meč FMP – Partizan, u petak. Revanš je u nedelju, u "Pioniru", a eventualna majstorica 13. juna u Železniku. Hemofarm će ugostiti Crvenu zvezdu u subotu, 9. juna, a revaš je tri dana kasnije u Beogradu. Eventualna majstorica odigrala bi se 13. juna u Vršcu. Termini finala, koji se igra do tri pobede, jesu  17, 19, 22, 24. i 27.jun.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.