Oluja oterala "Peperse"
Vesti iz Amerike skratile su preksinoć nastup slavnog benda "Red hot čili pepers". Zahvaljujući tehnologiji, iz SAD su menadžmentu grupe stigle vesti o oluji koja se sprema nad Inđijom zbog čega je publika ostala uskraćena za još tri pesme:
– Trebalo je, kao što je i bilo najavljeno, da odsviraju dvadeset pesama. Međutim, za vreme koncerta stigla im je informacija iz Amerike da se sprema nevreme i da zato skrate nastup za tri numere. Pre nego što su izašli na binu ja sam videla listu pesama planiranih za nastup i ona je brojala dvadesetak numera, ali je u toku koncerta došlo do skraćenja i mi nismo mogli ništa da uradimo i promenimo njihovu odluku. Osim toga, oni su odmah posle koncerta morali da lete dalje i problem im je bio kako da putuju po oluji. Bilo je planirano da se vrate helikopterom, kao što su i došli u Inđiju, ali su zbog novih vesti odlučili da kombijem odu na aerodrom. Menadžment benda se čak plašio da avion uopšte neće moći da poleti – objasnila je Vesna Stojanović, medija menadžer "Egzita".
Mnogi su očekivali da "Pepersi" sviraju tri sata, poput Zdravka Čolića koji je upravo tako nešto priredio publici na svom solističkom koncertu. Dragan Ambrozić, koji je u okviru "Egzit" tima učestvovao u organizaciji celog događaja, naglašava da je ovo bio festival, a ne koncert jednog izvođača, u ovom slučaju američkog benda.
– "Grin fest" se tretirao kao festival i zato je normalno da oni sviraju sat vremena i 25 minuta. "Pepersi" su ovaj koncert smatrali festivalskim nastupom i to je sva mudrost. Ne zaboravite da i na "Egzitu" glavne zvezde sviraju devedesetak minuta.
Zvonimir Đukić Đule, lider grupe "Van Gog", koji je bio na koncertu kaže da je otišao razočaran sa "Grin festa".
– "Pepersi" su odradili tezgu i to je bio klasičan festivalski nastup. Ako su već svirali toliko koliko su svirali, mislim da je trebalo da prilagode repertoar i da za tih 80 minuta odsviraju svoje najveće hitove. "Pepersi" su nesumnjivo veliki svetski bend ali nisam video mnogo želje kod Entonija Kidisa i drugova da pruže nešto više. Gledaoci su to prepoznali i zato nije bilo komunikacije između benda i publike kakvu su mnogi očekivali. Ono što se dogodilo posle koncerta, kada su se mnogi posetioci "Grin festa" zbog saobraćajnog kolapsa vraćali kući do jutra, bio je samo tužan epilog cele priče.
Organizatori koncerta tvrde da je bilo jasno da saobraćajni kolaps nije mogao da se izbegne zbog velike količine vozila.
Predsednik Opštine Inđija Goran Ješić objašnjava da je do neverovatnog kolapsa saobraćaja po završetku "Grin festa" došlo najpre zbog velike kiše, a potom i zbog slabe koordinacije sa policijom. Na pitanje da li je moglo da se spreči četvorosatno stajanje na parkingu hiljada automobila Ješić kaže:
– Teško da 18.000 vozila mogu da stignu do Beograda za 15 minuta. Arena je morala da bude ispražnjena odmah zbog strašnog nevremena. Mi smo znali da ne možemo za manje od tri sata da ispraznimo parking. Zato smo i nedeljama unazad apelovali da se koristi javni prevoz koji je besprekorno funkcionisao i parkinzi u samom gradu. Svuda na svetu, ne samo kod nas, kraj neke manifestacije kritičan je momenat. Primera radi, ja sam prošle godine po završetku utakmice na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj čekao skoro tri sata da izađem sa parkinga.
Ješić procenjuje da bi "maltretiranje" na parkingu trajalo četrdesetak minuta kraće da je saobraćajna policija malo bolje radila svoj posao. Ako je tokom celoga dana u Inđiji sve besprekorno funkcionisalo, postavlja se pitanje šta se desilo na kraju i zašto je zanemarljiv broj policajaca usmeravao automobile.
– Sve je odlično funkcionisalo zato što smo tokom celoga dana mi iz štaba za nadzor vodili policiju, upravljali saobraćajem, davali informacije preko radija sve do momenta završetka koncerta. I posle kraja "Grin festa" policiji smo davali instrukcije gde da usmeravaju građane, međutim, imali smo dosta muke. Apsurdno je bilo i to da su svi krenuli ka autoputu Beograd-Novi Sad, pa je i nastao kolaps, dok je stari novosadski put bio potpuno prazan.
Goran Ješić ističe da je najvažnije da niko od 100.000 ljudi nije stradao, nije imao težu telesnu povredu, bezbednost nije bila ugrožena uprkos suncu, kiši, neviđenoj gužvi... Iako su mnogi komentarisali da Inđija nije mesto za ovako velike događaje, Ješić tvrdi upravo suprotno.
– I ubuduće ćemo organizovati ovakve spektakle, ali će publika morati da bude revnosnija. Ko ne dođe na vreme, ići će pešaka – poručuje Goran Ješić.
--------------------------------------------------------------------------
Jedna saobraćajna nezgoda
Oko 100.000 ljudi prisustvovalo je koncertu američke rok-grupe "Red hot čili pepers", saopštila je juče Policijska uprava u Sremskoj Mitrovici.
Kako se u saopštenju navodi, na parkingu koncertne Arene, podignute na pet kilometara od Inđije, nalazilo se oko 7.000 vozila. Dodaje se da su policijski službenici Policijske uprave "preduzeli sve planirane mere, tako da je manifestacija protekla bez problema". "Prilikom kontrole i pregleda lica, radnici kriminalističke policije pronašli su i privremeno oduzeli četiri grama marihuane i jednu tabletu koja se nalazi na listi opojnih droga, o čemu je obavešten okružni javni tužilac u Sremskoj Mitrovici", saopštila je policija.
Takođe je navela da u krugu Arene nije registrovan nijedan slučaj remećenja javnog reda.
Policijska uprava je navela da je oko 14.45 na putu R-109 iz pravca Inđije došlo do saobraćajne nezgode u kojoj je lake telesne povrede zadobio jedan saobraćajni policajac.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


