Nedelja, 05.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Kuzmiću i Dangubiću izmiče Španija

Kuzmiću i Dangubiću izmiče Španija
Чекаће нову шансу: Немања Дангубић (Фото: Д. Жарковић)

Dan uoči završetka bazičnih priprema na Kopaoniku, selektor košarkaške reprezentacije Aleksandar Đorđević praktično je precrtao još dvojicu kandidata za Svetski kup u Španiji (30. avgust – 14. septembar).

Nemanja Dangubić je zbog oticanja kolena odradio samo nekoliko treninga, a Ognjena Kuzmića će debi u dresu sa državnim grbom stajati povreda potkolenične kosti zadobijene na utakmici Letnje NBA lige gde je branio boje Golden Stejta.

Mladi centar (23, 213) pridružiće se timu, ali s obzirom da saniranja takve povrede traje mesec dana, male su šanse da bude spreman za Svetski kup.

Ako se uzme u obzir da ni Vladimir Lučić zbog hronične povrede leđa neće biti u kombinaciji, Đorđević će najboljih 12 birati od 16 preostalih reprezentativaca. Na raspolaganju su mu bekovi, Micić, Jović, Bogdanović, Teodosić, Marković i Nedović, krila, Kalinić, Micov, Simonović i centri, Birčević, Mitrović, Štimac, Krstić, Bjelica, Raduljica i Kravić.

Ohrabrujuća vest je da su rezultati krvi Vladimira Micova (virus napao jetru) odlični i iskusni krilni igrač radi punom parom. Po skraćenom „radnom vremenu” trenira kapiten Nenad Krstić jer oseća bol u kolenu, ali prognoza je da će do početka turnira u Trstu biti fit.

Prvu proveru naši najbolji košarkaši imaće sutra u niškom „Čairu” protiv „B” reprezentacije koja je učestvovala na turniru u Kini. Utakmica počinje u 18 časova, a ulaz je slobodan. Do 1. avgusta treniraće u Beogradu, a od 2. do 5. ih očekuju jači protivnici na turniru u Trstu, Italija, Kanada i Bosna i Hercegovina.


 

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.