Nedelja, 21.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Neću da malerišem

Neću da malerišem
Подсетили на најбоље дане: Зимоњић и Нестор

Nisu se Nenad Zimonjić i Danijel Nestor pošteno ni oznojili, a već su stigli u osminu finala u konkurenciji parova. Srbin i Kanađanin su u drugoj rundi pregazili Kolumbijce Barijentosa i Hiralda 6:2, 6:2.

- Odigrali smo veoma kvalitetan meč od početka do kraja. Iskoristili smo činjenicu da se igra na tvrdoj podlozi što Kolumbijcima sigurno ne odgovara – istakao je Zimonjić – Pravili smo brejk na početku oba seta i na kraju smo rutinski pobedili.

Nenad je zadovoljan što se na gren slemovima igra po „standardnim“ pravilima.

- Veoma je nezgodno kada na ostalim terenima nema prednosti već je na 40:40 istovremeno i gem i brejk lopta. U takvim situacijama svaka greška se skupo plaća. Ovako ima vremena da se vratiš u duel i nije sve tako stresno i napeto – ističe 38 – godišnji Zimonjić.

Rivali za plasman u četvrtfinale srspko – kanadskoj kombinaciji su Amerikanci Ram i Liski.

- Veoma su nezgodna kombinacija. Igrali smo više puta protiv njih, tako da tu neće biti nikakvih iznenađenja. Podloga im odgovara i očekujem jedan težak meč.

Prva dva kola su dala nagoveštaj da bi Zimonjić i Nestor konačno i na JU-Es openu mogli da urade nešto veliko.

- Neću da malerišem, idemo meč po meč. Ovde su mi se dešavale čudne stvari prethodnih godina. Gubio sam duele trećeg kola i četvrtfinala u kojima smo imali šanse da dobijemo. Ne znamo zašto je to tako, kada nama kao kombinaciji odgovara brza podloga. Sada moramo da ostanemo fokusirani ko god da je sa druge strane mreže i da konačno probijem tu granicu i prođem dalje od četvrtfinala – izjavio je srpski Dejvis kup reprezentativac.

Žal za miksom

U miks konkurenciji Nenad Zimonjić je završio učešće sa Julijom Gerges. Šampiona Vimbldona doživeli su poraz na startu turnira od Amerikanaca Kristine Mekhejl i Stefana Kozlova.

- Nismo smeli da izgubimo taj meč. Propustili smo dve meč lopte. Čini mi se da sam ja igrao dosta slabije, jer nisam mogao da se naviknem na lakše loptice sa kojima inače igraju dame. Dosta sam grešio. Jedina dobra stvar je što ću sada moći potpuno posvetim dublu sa Nestorom.  

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.