Vujoševićevo izvinjenje Radovanoviću
Duško Vujošević, trener našeg kluba koji se sa ekipom nalazi u Ljubljani, povodom slučaja koji ga je onemogućio da večeras vodi ekipu protiv Slovana u 4. kolu NLB lige, želeo je da istakne:
"Sve postaje prilično opterećujuće, počev od sramne prijave sudije Mrdaka da je fizički napadnut, odnosno kako je on formulisao, pljesnut otvorenim dlanom po vratu. Da stvar bude gora, taj lažni iskaz posvedočio je i predsednik sindikata Belošević. Svakako, opterećuje i to što je jedan, doduše mali broj medija, po saznanju da je prijava podnešena počeo da piše kao da se incident stvarno dogodio. A pre nego što se znalo da postoji prijava, novinari koji su prisustvovali meču, kao i brojni drugi svedoci, nisu ništa napisali, niti rekli o tome. Jer ono što se nije dogodilo nisu mogli ni da vide. A nešto što se nije dogodilo, čak se postavlja kao činjenica. Sudeći po svemu tome, događaji su počeli da se proizvode retroaktivno. Na osnovu toga što izmišljen događaj u pojedinim medijima dobije više prostora nego osvajanje Partizanove šeste titule u nizu, mogu samo da izvučem zaključak da kod nekih postoji potreba da se više piše o ružnim, nego o lepim stvarima. Ili da isti pogrešno pretpostavljaju da njihovi čitaoci vole natpise o ružnome. Želim da se izvinem gospodinu Radovanoviću koga sam pomenuo kao nekoga ko je mogao da izvrši pritisak na sudije da podnesu prijavu. Ispostavilo se da su tu vest plasirali upravo oni koji su uticali da se prijava podnese. Takođe, u analizi svega što se dešavalo ne mogu da ne primetim i to što nisam znao da je razlika između srpskog i hrvatskog jezika postala tako velika pa da neistina "pljesnuti otvorenim dlanom" može da se pretvori u još veću laž "udarac pesnicom". Ponavljam, sve ovo postaje opterećujuće".
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


