Petak, 19.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Rafal Arsenala

Rafal Arsenala
На ватреној линији: голман Славије Вањак окружен тројицом играча Арсенала (Фото АФП)

Fudbaleri Arsenala ostvarili su i treću pobedu u Ligi šampiona. U trećem kolu "tobdžije" su ubedljivo savladale češku Slaviju sa 7:0. Londonski tim se tako nalazi na korak od plasmana u osminu finala. I Mančester junajted je ostvario ubedljivu pobedu, pošto je u Kijevu savladao Dinamo sa 4:2. Dvostruki strelac bio je Kristijano Ronaldo, ali velike zasluge pripadaju i Rajanu Gigsu koji je asistirao kod dva pogotka. Francuski šampion Lion oporavio se od poraza na svom terenu od Rendžersa. Lion je kao gost pobedio Štutgart sa 2:0. Pobednika, a ni golova nije bilo u Glazgovu gde su igrali Rendžers i Barselona. Gosti su većim delom utakmice imali inicijativu, a u poslednjih nekoliko minuta Rendžers se oslobodio pritiska i stvorio nekoliko šansi.

Najbolju priliku za Barselonu imao je Ronaldinjo u 23. minutu. Brazilac je izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara, a lopta se od ruku golmana Mekgregora odbila u prečku, pa u gol-aut. Krajem poluvremena sudija je mogao da svira penal za Barselonu, jer je posle šuta Ronaldinja lopta pogodila u ruku Hatona

CSKA je ostvario i drugi poraz. Iako je posle 45 minuta vodio sa 1:0, Inter je preokrenuo rezultat i pobedio sa 2:1. Dejan Stanković je u 17. minutu zamenio Patrika Vijeru koji je povređen. Miloš Krasić odigrao je za CSKA celu utakmicu. Pobedu gostima doneo je Valter Samjuel koji je postigao prvi pogodak u Ligi šampiona. Vezista Intera Luis Figo postao je šesti fudbaler koji je u Ligi šampiona odigrao 100 utakmica.

REZULTATI – E grupa: Rendžers – Barselona 0:0, Štutgart – Lion 0:2 (0:1 Santos u 55. minutu, 0:2 Benzema u 79); F grupa: Roma – Sporting 2:1 (1:0 Žuan u 15, 1:1 Liedson u 18, 2:1 Vučinić u 70), Dinamo – Mančester junajted 2:4 (0:1 Ferdinand u 10, 0:2 Runi u 18, 1:2 Rinkon u 34, 1:3 Ronaldo u 41, 1:4 Ronaldo iz penala u 68, 2:4 Bangura u 78); G grupa: CSKA – Inter 1:2 (1:0 Žo u 32, 1:1 Krespo u 52, 1:2 Samjuel u 80), PSV – Fenerbahče 0:0; H grupa: Arsenal – Slavija 7:0 (1:0 Fabregas u 5, 2:0 Hubaček autogol u 24, 3:0 Volkot u 41, 4:0 Hleb u 51, 5:0 Volkot u 55, 6:0 Fabregas u 58, 7:0 Bentner u 89), Sevilja – Steaua 2:1 (1:0 Kanute u 5, 2:0 Fabijano u 18, 2:1 Petre u 63).

--------------------------------------------------------------------------

Bez opuštanja u Čelziju

Posle pomalo iznenađujuće pobede u Valensiji, Čelzi dočekuje Šalke u trećem kolu B grupe fudbalske Lige šampiona. Četa Avrama Granta biće u prilici da se pobedom učvrsti u vrhu tabele. Oba tima igraju slabije nego prošle godine u nacionalnim prvenstvima, Čelzi je sedmi u Engleskoj, a Šalke peti u Nemačkoj. Oba kluba se nikada do sada nisu međusobno sastala. Za domaće neće igrati kapiten Džon Teri, i Ešli Kol.

– Mi smo na svom terenu igrali nerešeno sa Rozenborgom, dok je Šalke pobedio u Norveškoj. To dovoljno govori o snazi nemačkog viceprvaka. Ovaj i duel u Gelzenkirhenu mogu da odrede plasman u grupi – rekao je napadač Čelzija Didije Drogba.

Posle dva kola evropski prvak Liverpul ima samo bod. "Crvene" večeras očekuje gostovanje turskom Bešiktašu koji još nije osvojio bod. Trener Rafael Benitez nalazi se na pravim mukama. Za meč u Istanbulu neće moći da računa Toresa, Arbelou, Agera, Kjuela i Aurelija.

– Idemo u Istanbul sa samo jednim ciljem, a to je pobeda. U prethodna dva meča napravili smo nekoliko grešaka i ovo je prilika da se iskupimo. Svaki rezultat sem pobede udaljava nas od osmine finala – kazao je Benitez.

Izuzetno zanimljivo će biti i u Francuskoj, gde Marsej dočekuje Porto. Francuski tim je u prošlom kolu napravio iznenađenje pobedivši u Liverpulu sa 1:0. Gosti posle dva kola imaju četiri boda, a u Marsej su doputovali u kompletnom satavu. Neizvesno je da li će za domaće da igraju Zenden, Nasri Karaso.

Neizvesnost neće izostati ni u C grupi. Posle poraza na svom terenu od Olimpijakosa, Verder dočekuje Lacio. Tim iz Bremena očekuje da ostvari prvu pobedu. Na ruku mu ide i tradicija jer su Rimljani poslednji put pobedili u Ligi šampiona 16. septembra 2003. (2:0 protiv Bešiktaša u Istanbulu).

Nakon poraza u španskom prvenstvu od Espanjola, Real dočekuje grčki Olimpijakos. Madriđani su pod velikim pritiskom, a postaju i pomalo nervozni. Kada, su posle poraza od Espanjola, novinari pitali trenera Bernda Šustera da li planira da pojača treningde, on im je odbrusio: "pošaljite mi faks, gde ćete mi napisati šta da radim".

Posle 11 godina provedenih u Realu, Raul Bravo će prvi put igrati protiv bivšeg kluba:

– Pobeda u Nemačkoj protiv tima kakav je Verder uverila nas je da možemo sa svima da se nosimo. Potpuno rasterećeno idemo u Madrid da pobedimo. Nova tri boda bi nam povećala šanse za plasman u osminu finala.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.