Utorak, 30.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Grejanje stiglo u Kruševačku 45

Grejanje stiglo u Kruševačku 45
Житељима 60 станова вишеспратнице лакнуло је кад су им се јуче угрејали радијатори Фото Т. Јањић

Samo nekoliko sati trebalo je majstorima „Beogradskih elektrana” da otklone kvar zbog kojeg u prethodnih desetak dana nijedno domaćinstvo u zgradi u Kruševačkoj 45 na Dušanovcu nije imalo grejanje. Juče ujutro ušli su u sporni stan 29 na četvrtom spratu, jer je vlasnica konačno pristala da sarađuje sa kućnim savetom i radnicima omogući pristup mestu kvara.

Niko od komšiluka nije uspeo da sazna kako se komšinica baka Vida Stanojević odjednom pojavila u zgradi jer se, o čemu je pisala jučerašnja „Politika”, iselila još pre nekoliko dana, navodno zbog hladnoće. Ali najvažnije je da su komunalni inspektori i predstavnici „Elektrana” uspeli da je odobrovolje, otkrivaju stanari. Kad je baka Vida otvorila vrata i pustila majstore da poprave kvar laknulo je žiteljima 60 stanova voždovačke višespratnice.

Radijatori su, konačno, juče oko podneva prvi put bili topli u ovoj grejnoj sezoni. Stanare sada interesuje da li će im „Elektrane” umanjiti račune za dane negrejanja.

– Do prekida u grejanju nije došlo našom krivicom, ali će stanari dobiti umanjenje računa za dane u kojima je bilo grejanja u prestoničkim stanovima a kod njih nije – ističu u ovom preduzeću.

Umanjenje računa (bonifikacija) za isporučenu toplotnu energiju, inače mogu da očekuju korisnici u čijim se stanovima utvrdi da je temperatura niža od propisane, ali i potrošači kojima je zbog kvara prekinuta isporuka grejanja.

– Odlukom je definisano da kada se u stambenim ili poslovnim prostorijama izmeri temperatura od 12 stepeni Celzijusovih i niža, tarifni kupac neće plaćati isporučenu toplotnu energiju za vreme trajanja takvih okolnosti, a za sve ostale temperature koje su ispod propisanih 20 stepeni, plus/minus stepen, cena za jedan grejni dan se umanjuje za po pet odsto za svaki stepen niže – dodaju nadležni.

M. R. B.

-----------------------------------------

17. oktobar –„Elektrane” obaveštavaju kućni savet da postoji kvar

19. oktobar –pojedini stanari prijavljuju Dispečerskom centru da objekat nema grejanje

19. oktobar – ekipa izlazi na teren, ali vlasnica stana ne dozvoljava ulazak i popravku kvara

29. oktobar –komunalni inspektor obavlja razgovor sa vlasnicom stana

30. oktobar –počinju radovi i pušta se grejanje u Kruševačkoj 46

-----------------------------------------

Kazne od 5.000 do 20.000 dinara

Tarifni kupac, odnosno vlasnik objektadužan je da ovlašćenima iz „Elektrana” omogući pristup predajnoj stanici, odnosno mernim uređajima i kućnim grejnim instalacijama, kao i mestu toplovodnog priključka zbog očitavanja, provere ispravnosti, otklanjanja kvarova, zamene i održavanja uređaja i obustave isporuke toplotne energije. Sankcije za onemogućavanje otklanjanja kvara regulisane su gradskom odlukom o snabdevanju toplotnom energijom.

Ako onemogućavaju pristup predajnoj stanici, to jest mernim uređajima ili kućnim grejnim instalacijama pravnim licima i preduzetnicima sleduje novčana kazna od 20.000 dinara, a građanima od 5.000 dinara.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.