Sreda, 01.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Li: Samit za čvršće odnose sa Srbijom i Evropom

Li: Samit za čvršće odnose sa Srbijom i Evropom
(Фото Бета/АП)

BEOGRAD – Premijer Kine Li Kećijang izjavio je, nakon sletanja na beogradski aerodrom „Nikola Tesla”, da će predstojeći Samit Kine i 16 zemalja Centralne i Istočne Evrope učvrstiti odnose Kine i Srbije i obogatiti kinesko-evropske odnose.

Li je u razgovoru sa premijerom Srbije Aleksandrom Vučićem, u VIP salonu aerodroma „Nikola Tesla”, izrazio veliko zadovoljstvo što se sa njim sreo samo četiri meseca posle boravka Vučića u Kini i zahvalio srpskoj vladi na gostoprimstvu i pažljivoj organizaciji.

„Uveren sam da će samit ići u korist ne samo daljeg učvršćivanja međudržavnih odnosa Kine i Srbije, nego će biti u korist i za dalje unapređenje saradnje Kine i zemalja centralne i istočne Evrope i bogaćenje kinesko-evropskih odnosa”, rekao je predsednik kineske vlade.

Premijer Srbije Aleksandar Vučić kazao je da je uveren da će Samit biti ne samo dokaz srpsko-kineskog prijateljstva, već da će otvoriti nove puteve saradnje i pokazati da politika, ekonomija i prijateljstvo mogu da idu zajedno i da možemo da doprinesemo napretku naših zemalja i naroda.

„Osećajte se kao kod kuće, dobrodošli u Beograd, dobrodošli u Srbiju”, poručio je Vučić visokom gostu iz Kine.

Vučić je rekao da je Srbija uložila mnogo truda i energije u organizaciju samita i da je uveren da će kineski gosti biti zadovoljni.

Treći Samit Kine i 16 zemalja Centralne i Istočne Evrope biće održan sutra i u sredu u Beogradu, pratiće ga i Ekonomski forum, a premijer Kine će potom nastaviti posetu Srbiji, tokom koje će, između ostalog, sa srpskim premijerom otvoriti i most Zemun - Borča.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.