„Peti leptir” kao bajka
Bajka na platnu namenjena svim generacijama – to je „Peti leptir”, prvi srpski film u 3-De tehnologiji. Publika je imala priliku premijerno da ga pogleda u „Sava centru”. Ovo ostvarenje nastalo je po romanu Uroša Petrovića, pisca za decu i mlade, u režiji Milorada Milinkovića.
– Život se može živeti kao bajka ako se u tome potrudimo – kazao je Ognjen Orešković, koji danas slavi 15. rođendan. On u filmu glumi Aleksu Rajića. Osim njega, uloge tinejdžera iz doma za nezbrinutu decu igrali su Petar Racić, Marija Radojković i Mihajlo Milidragović. U ansamblu su i Tanja Bošković, Mihajlo Janketić, Marko Nikolić, Jelena Đukić, Ljubomir Bandović, Goran Radaković, Nikola Vujović... Scenario je napisala Sara Radojković.
A. K.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


