„Пети лептир” као бајка
Бајка на платну намењена свим генерацијама – то је „Пети лептир”, први српски филм у 3-Де технологији. Публика је имала прилику премијерно да га погледа у „Сава центру”. Ово остварење настало је по роману Уроша Петровића, писца за децу и младе, у режији Милорада Милинковића.
– Живот се може живети као бајка ако се у томе потрудимо – казао је Огњен Орешковић, који данас слави 15. рођендан. Он у филму глуми Алексу Рајића. Осим њега, улоге тинејџера из дома за незбринуту децу играли су Петар Рацић, Марија Радојковић и Михајло Милидраговић. У ансамблу су и Тања Бошковић, Михајло Јанкетић, Марко Николић, Јелена Ђукић, Љубомир Бандовић, Горан Радаковић, Никола Вујовић... Сценарио је написала Сара Радојковић.
А. К.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


