Ponedeljak, 22.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Četiri „Gremija” za Sema Smita

Četiri „Gremija” za Sema Smita
Двадеседвогодишњи Сем Смит (Фото Ројтерс)

Mladi britanski pevač Sem Smit obeležio je 57. dodelu „Gremi” muzičkih nagrada, koja je održana u Los Anđelesu. Londonski pevač osvojio je četiri „Gremija” na ceremoniji u Stejpls centru, i to za pesmu i snimak godine („Stay With Me”), za vokalni pop album („In The Lonely Hour”), i najboljeg novog umetnika.

„Hvala što ste mi ’slomili’ srce dodelivši mi četiri ’Gremija’”, bila je prva reakcija dvadesetdvogodišnjeg Smita.

Najznačajnija nagrada – ona za album godine otišla je u ruke Beka za izdanje „Morning Phase”. Prognoze da će u ovoj kategoriji trijumfovati Bijonse sa istoimenim albumom, pokazale su se pogrešnim, pa je tako američki rok kantautor bio iznenađenje večeri. Do te mere da je čak i hiphop zvezda Kanije Vest, poznat po incidentnom ponašanju na dodelama nagrada, pokušao da izađe na scenu dok je Bek, prethodno ovenčan i priznanjem za rok album, primao „zlatni gramofon” iz protesta što „Gremi” nije osvojila Bijonse.

Međutim, američka pevačica, koja je uz Farela Vilijamsa i Sema Smita imala najviše nominacija (šest), ipak je odnela kući tri „Gremija”, između ostalog za najbolju ritam i bluz pesmu „Drunk in Love”, i svojim nastupom zatvorila ceremoniju dodele. Isto toliko priznanja dobio je i Farel Vilijams, i to za najbolji urbani album („Girl”) i solo pop izvedbu („Happy”). Upravo ovu pesmu, koja je mesecima harala top listama širom sveta, Farel je i izveo uživo u Stejpls centru uz podršku hora i slavnog filmskog kompozitora Hansa Cimera.

Pop kraljica Madona imala je jedan od najatraktivnijih nastupa na dodeli „Gremija”. Izvođenje novog singla „Living For Love” Madona, poput matadorke „obogatila” je polugolim plesačima sa rogovima na glavi, horom, ali i viseći sa plafona. Sjajne duete publici su podarili Eni Lenoks i Hozijer, Lejdi Gaga i Toni Benet, koji su i osvojili nagradu za najbolji tradicionalni album, Pol Makartni u društvu Rijane i Kanija Vesta, Tom Džons i Džesi Džej...      

Gubitnici večeri su Australijanke Sia i Igi Azelija, koje su imale četiri nominacije, a ostale su bez ijedne nagrade, kao i njihov zemljak Kit Urban, koji je bio nominovan u dve kategorije, a otišao je kući praznih ruku. Ali i Britanac Ed Širan, koji je imao tri nominacije, a nije dobio nijednu nagradu.

Dodeljeno je 83 „Gremija”, a nagrađeni su „Klin bendit”, Eminem, „Apeks tvin”, Džek Vajt, Sent Vinsent, Toni Brekston, Kendrik Lamar, Miranda Lambert, Čik Korija, Rozan Keš... 

J. K.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.