Четвртак, 25.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Четири „Гремија” за Сема Смита

Четири „Гремија” за Сема Смита
Двадеседвогодишњи Сем Смит (Фото Ројтерс)

Млади британски певач Сем Смит обележио је 57. доделу „Греми” музичких награда, која је одржана у Лос Анђелесу. Лондонски певач освојио је четири „Гремија” на церемонији у Стејплс центру, и то за песму и снимак године („Stay With Me”), за вокални поп албум („In The Lonely Hour”), и најбољег новог уметника.

„Хвала што сте ми ’сломили’ срце доделивши ми четири ’Гремија’”, била је прва реакција двадесетдвогодишњег Смита.

Најзначајнија награда – она за албум године отишла је у руке Бека за издање „Morning Phase”. Прогнозе да ће у овој категорији тријумфовати Бијонсе са истоименим албумом, показале су се погрешним, па је тако амерички рок кантаутор био изненађење вечери. До те мере да је чак и хипхоп звезда Каније Вест, познат по инцидентном понашању на доделама награда, покушао да изађе на сцену док је Бек, претходно овенчан и признањем за рок албум, примао „златни грамофон” из протеста што „Греми” није освојила Бијонсе.

Међутим, америчка певачица, која је уз Фарела Вилијамса и Сема Смита имала највише номинација (шест), ипак је однела кући три „Гремија”, између осталог за најбољу ритам и блуз песму „Drunk in Love”, и својим наступом затворила церемонију доделе. Исто толико признања добио је и Фарел Вилијамс, и то за најбољи урбани албум („Girl”) и соло поп изведбу („Happy”). Управо ову песму, која је месецима харала топ листама широм света, Фарел је и извео уживо у Стејплс центру уз подршку хора и славног филмског композитора Ханса Цимера.

Поп краљица Мадона имала је један од најатрактивнијих наступа на додели „Гремија”. Извођење новог сингла „Living For Love” Мадона, попут матадорке „обогатила” је полуголим плесачима са роговима на глави, хором, али и висећи са плафона. Сјајне дуете публици су подарили Ени Ленокс и Хозијер, Лејди Гага и Тони Бенет, који су и освојили награду за најбољи традиционални албум, Пол Макартни у друштву Ријане и Канија Веста, Том Џонс и Џеси Џеј...      

Губитници вечери су Аустралијанке Сиа и Иги Азелија, које су имале четири номинације, а остале су без иједне награде, као и њихов земљак Кит Урбан, који је био номинован у две категорије, а отишао је кући празних руку. Али и Британац Ед Ширан, који је имао три номинације, а није добио ниједну награду.

Додељено је 83 „Гремија”, а награђени су „Клин бендит”, Еминем, „Апекс твин”, Џек Вајт, Сент Винсент, Тони Брекстон, Кендрик Ламар, Миранда Ламберт, Чик Корија, Розан Кеш... 

Ј. К.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.