Studio B obeležio 45 godina rada
BEOGRAD – RTV Studio B obeležio je danas 45. rođendan, a tim povodom je u Skupštini Grada održana svečanost na kojoj je nagrada „Naj Beograđanin” uručena direktoru Instituta za majku i dete „Dr Vukan Čupić” Radoju Simiću.
Nagradu koja se tradicionalno dodeljuje pojedincima ili timovima ljudi koji su unapredili život u Beogradu dodelio je gradonačelnik Siniša Mali.
Na svečanosti u Skupštini Grada je rečeno da se ta nagrada dodeljuje zbog ličnog i profesionalnog integriteta i humanosti i traga koji neko ostavi na život Beograda i njegovih građana.
Gradonačelnik je obraćajući se na svečanosti rekao da je Studio B jedan od simbola Beograda i njegove „oči i uši”.
Mali je rekao i da se nagrada „Naj Beograđanin” dedeljuje onima koji su znanjem, radom i posvečenošću doprineli stvaranju boljeg Beograda.
Ističući da je nagrada otišla u prave ruke, Mali je rekao da su nadležni obezbedili sredstva za rekonstrukciju Instituta za majku i dete kao i da se radi na proširenju kapaciteta Roditeljske kuće.
Direktorka Studija B Ivana Vučićević navela je da ta medijska kuća Beograđanima mnogo znači, ali da je uvek najviše brinula o najmlađim i najstarijim sugrađanima što će i ubuduće biti slučaj.
Ona je zahvalila svim zaposlenima na ovoj televiziji i čestitala i njima, ali i svim Beograđanima rođendan te gradske kuće.
Dobitnik priznanja „Naj Beograđanin” je rekao da nagradu ne doživljava lično već kao priznanje svima koji učestvuju i jačaju zdravstveni sistem Srbije.
„Osećam se kao Đoković”, naveo je Simić.
Svečanosti u Skupštini Grada prisustvovali su, između ostalih, ministri unutrašnjih poslova i odbrane Nebojša Stefanović i Bratislav Gašić, princ Aleksandar i princeza Katarina Karađorđević, gradski čelnici, predstavnici crkve i medija.
Na skupu je prikazan film o istorijatu Studija B, a nastupio je dečji hor Čarolija.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


