Šešelj hitno operisan
Vojislav Šešelj je ujutru operisan na Klinici za maksilofacijalnu hirurgiju u Beogradu. Lideru radikala odstranjen je tumor na vratu, potvrdio je za „Politiku” profesor dr Milovan Bojić, šef konzilijuma koji se već duže od pet meseci brine o zdravlju lidera radikala posle njegovog povratka iz Haga, 12. novembra 2014. godine.
– Zbog pogoršanja zdravlja, stalno povišene temperature i pojave čvorova na vratu, za koje smo posle snimanja na ultrazvuku i skeneru sasvim sigurno utvrdili da je reč o tumorima, hitno je morala da bude urađena ova operacija. Iz čvora na vratu koji je uklonjen kao i sa kosti gornje vilice uzet je materijal za potrebne dalje analize. U ovom trenutku još ne znamo da li je reč o novom tumoru ili je tumor na vratu posledica osnovne bolesti, dakle raka debelog creva sa metastazama na jetri. To će se znati posle histopatološke analize čije rezultate očekujem za 10 do 15 dana – navodi dr Bojić.
Zašto je do intervencije došlo tako iznenada i bez najave, bilo je pitanje koje su juče mnogi postavljali kada je iz sedišta radikala objavljena vest da je njihov lider hitno operisan. Zabunu je dodatno uvećala činjenica da je Šešelj za juče imao prethodno zakazanu konferenciju za novinare.
Šta je mogao biti uzrok ovako hitnoj intervenciji, kada su kod raka u uznapredovaloj fazi akutna stanja ipak retka. I hirurg u Bojićevom timu, dr Zoran Milošević je nekoliko puta ranije objašnjavao da još nije vreme za operaciju na jetri. Upitan da li se Šešeljevo zdravstveno stanje zaista toliko pogoršalo da je morao da bude operisan dr Bojić je odgovorio:
– Naravno da jeste! Bolest je uzela maha. Došlo je do opšteg pogoršanja zdravlja. Biće još operacija. Posle Šešeljeve odluke da ne prima citostatike „ušli smo u ludilo”: skidamo jednu po jednu promenu koja se pojavljuje i praktično se nalazimo u začaranom krugu.
On je dodao da su članovi konzilijuma opet apelovali na Šešelja da započne hemioterapiju i to pod bilom kojim uslovima. Dr Bojić mu je čak nagovestio mogućnost da će ubuduće prestati da ga leči, ako ne prihvati terapiju citostaticima.
– Sve su izrazitije posledice odbijanja hemioterapije i više ne kontrolišemo bolest, nego ona ide nezaustavljivim tokom – dodao je dr Bojić.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


