Ponedeljak, 13.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Zajednica traži ispunjenje zahteva

Upravni odbor Zajednice traži: da uočene probleme u Sudijskoj organizaciji od početka prvenstva reši sama organizacija uz pomoć FSS; da se što pre sazove zajednički sastanak Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Srbije i Upravnog odbora Superlige kako bi se sagledali svi problemi i došlo do najboljeg rešenja; da u najkraćem roku FSS sazove Odbor za hitna pitanja i da se sastane sa odgovornima iz Zajednice superligaša da bi se razgovaralo o aktuelnim problemima i prevazilaženju krize u srpskom fudbalu; da se prihvati zahtev Zajednice da njen predsednik bude imenovan za potpredsednika nacionalnog saveza; da Odbor za hitna pitanja bude u stalnom zasedanju zbog situacije u srpskom fudbalu...

Upravnog odbora Zajednice fudbalskih klubova Superlige Srbije, ponovio je na jučerašnjoj sednici u hotelu „Balkan”, sa malim izmenama, zahteve sa prošle sednice koja je dodatno uzburkala fudbalsku organizaciju potresenu istragom o kriminalnim radnjama.

Posle sastanaka koje zahtevaju Superligaši zakazaće se sednice UO i Skupštine Zajednice. Oni traže i da se spor između Sudijske komisije i FK Hajduk iz Kule reši u prisustvu predstavnika kluba. Predloženo je da ubuduće sastancima Sudijske komisije prisustvuje i predstavnik oštećenog kluba.

 Do izmena zahteva za promene u Sudijskoj komisiji došlo je pošto je Zoran Laković, generalni sekretar nacionalnog saveza, protumačio Statut.

– I prošlog puta sam pričao u ime svih 12 klubova i nisam iznosio lične stavove. Postoje stenogrami sa sednica i to može da se proveri. Fudbal je opet pobedio. Svima je u interesu da se takmičenje nastavi. Uputili smo apele klubovima i FSS kako bismo vratili poverenje u fudbal i prevazišli sadašnju situaciju, – rekao je Dragan Bulić.

Na pitanje da li su predstavnici klubova odustali od zahteva za održavanje vanrednih izbora, čelnik superligaša je odgovorio:

– Nismo odustali, jer to nismo ni tražili. Dosta je bilo ispada i neistina u štampi. Nikakvih promena u stavovima Zajednice nema. Ne želimo da rušimo statute i institucije. Želimo da donesemo boljitak srpskom fudbalu. Pridržavaćemo se svih legalnih puteva kako bi došli do konačnog cilja.

Na pitanje šta će se dogoditi ako se zahtevi ne ispune i da li će se „igranka” nastaviti Miodrag Janković, generalni sekretar Zajednice, je izjavio:

– Nije bilo „igranke”, niti će je biti. Legitimni organi Zajednice su prosledili svoje legitimne zaključke. Mi nismo ove nedelje mogli da održimo najavljeni sastanak. Hoćemo da poštujemo proceduru.

Dragan Bulić je dodao:

– Imamo čvrsta obećanja da ćemo se uskoro sastati sa Odborom za hitna pitanja. U suprotnom ćemo se okupiti i razmotriti kako ćemo dalje da nastavimo.

O najavi predsednika FSS Zvezdana Terzića da bi Zajednici moglo da se oduzme vođenje takmičenja, Bulić je kazao:

– Klubovi su izrazili jednoglasnu želju i uverenje i da se to neće desiti. Mi svoj posao obavljamo kako treba i nema nikakvih razloga da nam oduzmu rukovođenje takmičenjem. Ako se to ipak desi, u šta sumnjam, sastaćemo se i videti kako ćemo dalje.

Na konferenciji za medije su bili i predstavnici OFK Beograda, Hajduka, Smedereva, Napretka i Bežanije. Oni su izjavili da se ne plaše Dragana Bulića i njegovih „30 telohranitelja” i da samostalno iznose stavove svojih klubova.

Bulić je na kraju istakao da će se povući sa funkcije predsednika Zajednice kada ga FSS bude imenovao za svog potpredsednika:

– To sam rekao i Terziću pre dve godine. Kada je izabran za predsednika Saveza kazao mi je da će predsednik Zajednice biti izabran za potpredsednika FSS. Ne znam zašto me laže već tri godine, ali mu neću dozvoliti da i dalje radi kao do sada.

Đ. Smiljanić

-----------------------------------------------------

Pomeranje utakmica zbog Zadušnica

Na zahtev pojedinih klubova i medija, zbog Zadušnica, utakmice 18. kola igraće se u nedelju 2. marta s početkom u 13,30 časova, izuzev mečeva u Smederevu i „večitog derbija”. Susret između Crvene zvezde i Partizana, bez prisustva publike, počeće u 16 ili 17 časova. Smederevci su obavestili da zbog utakmice kadetske reprezentacije Srbije Vojvodinu mogu da dočekaju samo u subotu, što je prihvaćeno.

----------------------------------------------------

Hajduk se obratio FSS

Nikola Džomba, finansijer Hajduka, povodom njegovih navodno netačno prenetih izjava je rekao:

– Jako mi je žao što sam dobio dopis da je Zdravko Jokić podneo ostavke, pošto sada ne može FSS da ga smeni.Napustio je fudbal, jer svakako nije radio ono što je trebalo da radi. Hajduk se zbog loše prenetih informacija, obratiuo Fudbalskom savezu Srbije u ponedeljak pismenim dopisom, u kome tražimo od gospodina Terzića, ili onog koga ovlasti, da sazove Odbor za hitna pitanja i da rešimo problem koji je nastao u vezi suđenja fudbalskom klubu Hajduk po nečijoj direktivi. To je stav Hajduka, dakle, da budu prisutni članovi Odbora, Sudijske organizacije, generalni sekretar i predstavnici kluba. Hoćemo da ukažemo na suđenja mimo sportskih normi, da pogledamo video snimke i dokažemo da smo u pravu, da smo oštećeni i da nisu adekvatne ocene sudija - 8,4. Tražimo da imamo pošteno suđenje na svim stadionima. Čekaćemo odluku i o svemu upoznati javnost.

---------------------------------------------------------------

Novinari krivi za stanje u srpskom fudbalu

Goran Damnjanović, direktor Napretka, je optužio novinare za stanje u srpskom fudbalu:

– Svesni smo trenutka u kome živimo i da nosimo veliko breme prošlosti. Molim vas da u ime svih klubova i onih koji vole fudbal, da ovaj problem, koji ste vi novinari isforsirali sa željom da podignete tiraže svojih novina, da pišete afirmativno pošto je prvenstvo na pragu. Dajte nam podršku, a nadležni neka rade svoj posao.

------------------------------------------------------------

Laković ne zna kada se Terzić vraća u Srbiju

Zoran Laković, generalni sekretar FSS, je povodom informacija da je predsednik Zvezdan Terzić preneo ovlašćenja na jednog od potpredsednika nacionalnog saveza rekao:

– Čuo sam se sa Terzićem. Saopštio mi je da će ovih dana na jednog od potpredsednika preneti ovlašćenja i koji će ga zamenjivati u njegovom odsustvu. Ne mogu da odgovorim da li će se predsednik vratiti u zemlju 27. februara. Njegovo statutarno pravo je da proceni da li će da prenese ovlašćenja na nekog potpredsednika i kada će se vratiti.

--------------------------------------------------------------

Jokić podneo ostavke u Sudijskoj organizaciji

„Zbog nagomilanih obaveza u svojim sektorima” Zdarvko Jokić je Izvršnom odboru FSS podneo ostavke na sve funkcije u Sudijskoj organizaciji. On će i dalje obavljati funkcije direktora takmičenja i u malom i ženskom fudbalu.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.