Sreda, 01.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Dačić: Presuda daje vetar u leđa ekstremistima

Dačić: Presuda daje vetar u leđa ekstremistima

Prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić ocenio je danas da presuda Oliveru Ivanoviću daje „vetar u leđa ekstremistima na obe strane” i ne doprinosi nastavku procesa stabilizacije na Balkanu.

„Izrečena u trenutku kada Albanci uslovljavaju nastavak pregovora, i kada Srbiji predstoje izbori, ova presuda daje vetar u leđa ekstremistima na obe strane i ni na koji način ne doprinosi nastavku procesa stabilizacije na Balkanu”, naveo je Dačić u pisanoj izjavi, a saopštilo Ministarstvo spoljnih poslova, prenosi TAnjug.

Dačić je ocenio i da je presuda Ivanoviću još jedan dokaz da politika upravlja i pravom i pravdom u svetu.

„Onima koji stoje iza ove presude sasvim sigurno nije ni do mira ni do stabilnosti”, smatra Dačić.

Ljajić: To je politička presuda

Potpredsednik vlade Rasim Ljajić izjavio je danas da je šokiran osuđujućom presudom lideru Građanske inicijative SDP Oliveru Ivanoviću i istakao da je presuda pre politički nego pravno motivisana.

„Optužiti Ivanovića za ove zločine je nepojmljivo sa onim što je on radio, s jedne strane za čitavo društvo, a sa druge na rešavanju problema Kosova..., to nikad nije bilo protivno demokratskim načelima rešavanja tog pitanja”, rekao Ljajić novinarima u Parlametu.

Ljajić je rekao da se Ivanović zalagao i za demokratski dijalog sa legitimnim predstavnicima kosovskih Albanaca i da, od kako poznaje lidera Građanske inicijative, zna da je zastupao takvo stanovište.

„Ne mogu nikako da ga povežem niti sa zločinima niti sa jednom ovakvom drakonskom kaznom”, rekao je Ljaić i dodao da je država učinila sve što je mogla u skladu sa mogućnostima u datim okolnostima, ali da su na žalost „te mogućnosti bile limitirane”.

Potredsednik vlade je ukazao da presuda može da ima uticaj na ukupnu atmosferu koja se stvara u južnoj srpskoj pokrajini i ukazao na „logično razmišljanje onih koji su ostali na Kosovu da, ako je tako prošao Ivanović, borac za demokratska prava, šta onda mogu da očekuju drugi, obični građani”.

„Sigurno će atmosfera biti pogoršana”, uveren je Ljajić.(Tanjug)

Komentari14
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.