„Gugl” ga posmatrao, pa zapucao
Amerikanac koji je nasilno reagovao na to što ga „’Gugl’ postmatra”, naći će se sledeće sedmice pred sudom u Los Anđelesu. Tereti se za uništavanje jednog od samovozećih automobila „Gugla”, kao i za napad na zgradu internet kompanije u Silicijumskoj dolini, pucnjavom iz pištolja i podmetnutim paljevinama.
Raul Muriljo Dijaz (30) iz Ouklenda je uhapšen 1. jula u vezi sa napadom vatrenim bombama na sedište „Gugla” u Kaliforniji, objavio je „Los Anđeles tajms”.
Dijas je priznao da je podmetnuo dva požara i pucao iz vatrenog oružja 19. maja na parceli gde se nalaze kancelarije „Gugla”, a istražiteljima je rekao da je planirao i drugi napad, ali ga je 30. juna sprečilo obezbeđenje kompanije. On je rekao istražiteljima da se „oseća da ga ’Gugl’ posmatra” i to ga je „uznemirilo”.
Napad je snimljen i bezbednosnim kamerama, na kojima se vidi čovek koji pali i baca dva molotovljeva koktela na „Gugl” vozilo za „Strit vju” (snimanje ulica i zgrada za potrebe „Gugl” mapa), parkirano ispred kancelarija. Nekoliko nedelja kasnije vodila se istraga o novom incidentu.
Pucnjava je prijavljena 4. juna, na mestu oko kilometar dalje od prvobitne paljevine. Nedelju dana kasnije „Gugl” je napadnut po treći put, i tom prilikom je stradalo samovozeće vozilo, a napadač je pobegao sa sivim „folksvagen tuaregom”.
Krajem juna, obezbeđenje kompanije primetilo je „tuareg” i pozvalo policiju, koja je prepoznala Dijaza sa snimaka kamera. U njegovom vozilu su pronašli eksplozivne naprave iz kojih su virile žice.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


