Želimo plasman u Ligu šampiona
Fudbaleri Crvene zvezde eliminisali su Valetu na startu kvalifikacija za Ligu šampiona, a sutra ih očekuje utakmica trećeg kola protiv Ludogorca koji je bio ubedljiv protiv Mladosti iz Podgorice (ukupan rezultat 5:0). Bugarski tim je petostruki uzastopni šampion države, a pre dve sezone su ostvarili najveći uspeh u istoriji kluba pošto su igrali u grupnoj fazi elitnog takmičenja sa Realom, Liverpulom i Bazelom.
Za tim iz Razgrada igra i srpski golman Milan Borjan, koji poslednjih pet sezona nastupa za kanadsku reprezentaciju. Pored bugarskog kluba on je tokom karijere branio i za Montevideo, River Platu, Kilmes, Rad, Sivaspor, Vasluj i Radnički iz Niša.
Šta očekujete u dvomeču sa Zvezdom?
Očekujem dva dobre utakmice kako u Razgradu tako i u Beogradu. Poštujemo Zvezdu kao protivnika, ali mislim da mi imamo kvalitetniju ekipu i da ćemo se plasirati u narednu fazu. Za nas je najbitnije da u prvom meču, na našem terenu, ne primimo pogodak. Idealno bi bilo 1:0 ili 2:0 – kaže Borjan za „Politiku“.
Kada su izvučeni parovi rekli ste da se radujete što ćete igrati sa Zvezdom. Zbog čega?
Ne bih da neko pomisli da sam tom izjavom želeo da potcenim rivala. Mi se za svaku utakmicu pripremamo na isti način bez obzira da li je protivnik Zvezda ili Real. Radovao sam se zbog toga što što očekujem dva dobra meča jer i mi i Zvezda igramo dobar fudbal.
Da li ste gledali Zvezdine utakmice. Od koga vašem timu preti najveća opasnost?
Da, imaju dobru ekipu, dosta su se pojačali u ovom prelaznom roku i potrebno im je vreme da se uigraju. Najveća opasnost nam preti od Kataija koji je odličan igrač, a zatim i od Vijeire i Moučea. Ako uspemo da zaustavimo Kataija mislim da ćemo biti blizu prolaska u narednu rundu.
Šta će biti prednost vašeg tima?
Mislim da nam je najveća prednost što dugo igramo zajedno. Odlično se poznajemo i znamo tačno šta će koji igrač u kom trenutku odigrati. Takođe, imamo iskustvo u evropskim takmičenjima u kojima smo poslednjih sezona ostvarivali dobre rezultate.
Da li će vam dodatni motiv u kvalifikacijama ove sezone biti što ste prošle godine eliminisani od Milsamija u drugom kolu?
Naravno, taj rezultat je za nas bio neuspeh. Naš cilj je da svake godine igramo u grupnoj fazi Lige šampiona ili makar u Ligi Evrope. Takođe i da osvojimo „duplu krunu“ u domaćim takmičenjima.
Igraćete revanš u Beogradu pred verovatno punim stadionom. Da li će to biti otežavajuća okolnost?
Sve zavisi od rezultata prve utakmice. Ukoliko Zvezda bude imala aktivan rezultat sigurno će joj navijači pružiti dodatni „vetar u leđa“. Međutim, mi imamo iskusne igrače koji su navikli da igraju pred punim stadionima i mislim da to neće previše uticati na nas. Radujem se dolasku u Beograd jer ću videti prijatelje i familiju.
Da li možete da uporedite srpski i bugarski fudbal?
Najveća razlika je što je bugarski fudbal dosta organizovaniji od našeg i što se ulaže mnogo više novca. Ali što se tiče kvaliteta mislim da nije prevelika razlika, jer su naši klubovi napredovali u poslednje vreme. Primera radi Partizan uopšte nije bio loš protiv Zaglebja, ali nije imao sreće da postigne pogodak, iako je imao dosta prilika. Mislim da će biti uspešniji u domaćem prvenstvu kada se još uigraju.
Jeste li zadovoljni vašim učinkom u Ludogorcu?
Jesam, borim se za mesto u timu sa bugarskim golmanom Stojanovom. Za sada sve ide kako treba i nadam se da će u budućnosti biti još bolje.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


