Petak, 10.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Lekovi sinoć stigli na centralno Kosovo

Lekovi sinoć stigli na centralno Kosovo

Gračanica – Lekovi i sanitetski materijal za Kliničko-bolnički centarPriština sa privremenim sedištem uGračanici i domove zdravlja na centralnom Kosovu stigli su sinoć u Gračanicu.

Direktor KBC-a u Gračanici dr Stojan Sekulić potvrdio je da su lekovi isanitetski materijal, čija je vrednostsedam miliona dinara, dopremljeni uGračanicu nešto posle 18 časova, uzpratnju Unmik policije.

Sekulić je rekao da će zdravstveni radnici na centralnom Kosovu nastaviti da pružaju pomoć samo hitnim slučajevima i da će tako ostati dok ne bude u potpunosti rešen način snabdevanja lekovima zdravstvenih institucija u ovom delu pokrajine.

Problem sa dostavom lekova za zdravstvene ustanove na centralnom Kosovunastao je pre deset dana, nakon što jeUnmik carina insistirala da izmeđuostalih dokumenata za uvoz lekova bude i sertifikat kosovske Agencije zalekove.

Sekulić je ocenio da oni nisu moglida zatraže pomenuti sertifikat, jer bitime bili uvučeni u zdravstveni sistemsamoproklamovane države Kosovo.

Tako je i predsednik Srbije Boris Tadić tražio juče da se hitno pronađe rešenje da lekovi i neophodan medicinski materijal stignu u bolnice i domove zdravlja na Kosovu i Metohiji. Tadić je upozorio na alarmantnu situaciju i zatražio od Unmika, Vlade Srbije i Kfora da pod hitno pronađu rešenje i spreče humanitarnu katastrofu koja može da bude prouzrokovana nedostatkom lekova u bolnicama na Kosovu i Metohiji.

Ministar zdravlja Tomica Milosavljević juče je takođe od predsednikaSvetske zdravstvene organizacije za Evropu tražio da pomogne u rešavanjuproblema transporta lekova.

Portparol Unmik carine AdrijatikStaviljeci izjavio je „da su lekovi koji su bili na lageru Unmik carine naseveru Kosova dobili zeleno svetlo nakon što su za tako nešto prethodno dobijene instrukcije iz kosovskog Ministarstva zdravlja”.

Međunarodna policija na Kosovu zaplenila je 3. marta dva kamiona sa lekovima i sanitetskim materijalom iopremom vrednom sedam miliona dinara, namenjenim zdravstvenim ustanovama u srpskim enklavama na Kosovu.

Tanjug i Beta

Komentari2
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.