Firma najmlađe milijarderke pred gašenjem
Nakon sumnji u tačnost testova za analizu krvi, koji su pompezno najavljivani kao najjednostavniji i najjeftiniji do sada, američka kompanija „Teranos” najavila je da će zatvoriti laboratorije i otpustiti 40 odsto zaposlenih.
Firma iza koje stoji najmlađa američka milijarderka Elizabet Holms našla se letos na udaru istrage nekoliko državnih agencija zbog nepouzdanosti ove navodno revolucionarne tehnologije. Holmsova je tada dobila dvogodišnju zabranu da vodi laboratoriju koja je od nje napravila najmlađu ženu milijardera, prema „Forbsovoj” listi.
Brojnim intervjuima koje je davala za medije širom sveta uspela je da ubedi investitore da ulože novac u njenu firmu pa je tako vrednost ovog startapa dostigla devet milijardi dolara.
Kako je navela ova tridesetdvogodišnjakinja, sada će se posvetiti radu na minijaturnim automatizovanim mašinama za analizu krvi koje bi mogle da se nađu na stolu u svakoj lekarskoj ordinaciji.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


