Eksplozije u Japanu izazvao bivši vojnik
TOKIO - Bivši vojni oficir izazvao je dve eksplozije u japanskom gradu Ucunomiji, a u jednoj od njih je i izgubio život.
Istragom je utvrđeno da je 72-godišnji penzionisani bivši pripadnik japanskih oružanih snaga, digao u vazduh svoj automobil na gradskm parkingu, a nakon toga aktivirao eksplozivnu napravu od koje je poginuo.
Tom prilikom tri osobe su povređene, dva muškarca stara 64 i 58 godina, kao i 14-godišnjeg dečaka, javlja Rojters.
On je, takođe, prethodno izazvao požar u svojoj kući, koja se nalazi osam kilometara od parka, i izgorela je do temelja.

Na ovom mestu je poginula jedna osoba (Foto Rojters)
Policija u tom gradu, koji se nalazi oko 100 kilometara severno od Tokija, saopštila je da je pronašla oproštajno pismo koje je bivši vojnik rukom napisao i da se istraga o tri incidenta nastavlja.
Na snimcima koje je objavila državna televizija NHK vide se dva spaljena automobila, od kojih je jedan pripadao samoubici, oko 200 metara od parka, kao i izgorela polomljena klupa na obodu parka, gde je u toku bio festival rukotvorina.
Broj samoubistava opao je u Japanu proteklih godina, ali je i dalje među najvišim u svetu, sa oko 30.000 ljudi koji godišnje sebi oduzmu život, navodi britanska agencija – prenosi Tanjug.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


