Utorak, 21.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

„Crveno-beli” dočekuju Rad

U četrnaestom kolu domaćeg fudbalskog šampionata na stadionu „Rajko Mitić” sastaće se Crvena zvezda i Rad (15 č)
„Crveno-beli” dočekuju Rad
Миодраг Божовић (Фото В. Марковић)

Fudbaleri Crvene zvezde dočekaće danas na stadionu „Rajko Mitić” Rad u utakmici četrnaestog kola domaćeg šampionata (15 č). „Crveno-beli” su u prošlom kolu odigrali nerešeno protiv Spartaka, nakon čega im se drugoplasirana Vojvodina primakla na tri boda zaostatka. Danas će moći da započnu novu seriju pobeda u Superligi, a protivnik će im biti ekipa koja se bori za plasman u plej-of. Dva kluba su se protekle sezone sastala dva puta, a ekipa Miodraga Božovića je slavila sa 1:0 i 3:0.

Za razliku od prošle sezone kada je uz dosta muke izbegla ispadanje iz najvišeg ranga, ekipa sa Banjice sada zauzima osmu poziciju. U dosadašnjem toku prvenstva ostvarila je po pet trijumfa i poraza uz tri remija.

– Rad je osvojio manje bodova u dosadašnjem delu šampionata nego što je svojim kvalitetom zaslužio. Radi se o vrlo disciplinovanom timu koji ima nekoliko jako iskusnih pojedinaca. Nisu ekipa za potcenjivanje, ali svakako da očekujemo pobedu na današnjem meču. Ako budemo igrali onako kako znamo i možemo ne bi trebalo da imamo problema. Imamo problem zbog Kangine povrede, koji nam dosta nedostaje u igri, ali nadam se da će igrač koji ga zameni odigrati kvalitetno i doprineti našem trijumfu. Osim njega povređen je i Mihailo Ristić – rekao je trener Miodrag Božović.

Na Kup utakmici protiv BSK-a crnogorski stručnjak je pružio šansu i nekim igračima koji su imali manju minutažu do sada i koji su iskoristili šansu da se nametnu. Pre svih Andrija Luković.

– Možda su mi posle utakmice sa BSK-om stvari jasnije baš za tu poziciju u veznom redu. Još razmišljam ko će zauzeti Kangino mesto, ali sigurno će to biti jedan od igrača koji su se dobro pokazali na prošlom meču.

Prethodnih dana se dosta pričalo o statusu Uga Vijeire koji ugovor sa klubom ima do juna 2017. godine, a iako je najavljeno da će sa njim biti produžena saradnja, to se za sada nije obistinilo.

– Ugo je igrač Crvene zvezde do juna sledeće godine. Njemu je ponuđen novi ugovor, a dokle se stiglo sa pregovorima ne znam. Mislim da on okleva – zaključio je Božović.

Rad današnji meč očekuje nakon eliminacije u osmini finala Kupa, gde su poraženi od Mladosti iz Lučana nakon izvođenja jedanaesteraca.

– Utakmica protiv Zvezde je veliki izazov za sve nas, to je klub za svako poštovanje. Nadam se da ćemo uspeti da odigramo kvalitetnu utakmicu i da nametnemo svoj stil igre bez obzira što igramo na njihovom terenu. Imamo motiv da odigramo što bolje i da pokušamo da ostvarimo pozitivan rezultat. Imamo manjih problema sa povredama igrača, ali mislim da će svi biti spremi za predstojeći meč – izjavio je trener Nebojša Petrović.

Ulaznice za današnji duel mogu se kupiti na blagajnama stadiona „Rajko Mitić” po ceni od 200 (sever), 300 (istok), 400 (zapad), 1.000 (vip 1 i vip 2) i 1.500 dinara (vip galerija).

 

Nastavlja se akcija „Đački jug”

Na utakmici sa Radom biće nastavljena akcija „Đački jug” u okviru koje će učenici osnovnih i srednjih škola moći besplatno da uđu na južnu tribinu uz pokazanu đačku knjižicu.

Inače, u okviru ove akcije igrači Marko Petković i Mičel Donald posetili su Osnovnu školu „Vojvoda Mišić” u Beogradu gde su se družili sa školarcima i podelili im autograme i poklone. Zvezda će nastaviti da posećuje osnovne škole kako bi podstakla decu da se bave sportom, ali i da gledaju utakmice ekipe iz Ljutice Bogdana.

Komentari1
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.