Mauricijus podržava teritorijalni integritet Srbije
ANTANANARIVO, Madagaskar - Prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić razgovarao je na marginama Samita Frankofonije u Atananarivu sa premijerom Mauricijusa Aneroodom Jugnauthom kojem je zahvalio na podršci teritorijalnom integritetu Srbije i nepriznavanju nezavisnosti Kosova.
U razgovoru je razmatrano unapređenje političko-ekonomske saradnje kao i usaglašavanje stavova o pitanjima iz domena međunarodnih odnosa, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova.
Premijer Mauricijusa detaljno je obavestio o višegodišnjem teritorijalnom problemu koji Mauricijus ima sa ostrvom Čagos i nameri da se to pitanje reši kroz sistem UN i u tom smislu zamolio za podršku Srbije čime bi se potvrdilo poštovanje međunarodnog prava.
On je istakao i potrebu da se unapredi saradnja u oblasti privrede, turizma i prosvete.
Dačić je istakao da Srbija u potpunosti deli ocene Mauricijusa o potrebi poštovanja međunarodnog prava i osudi dvostrukih standarda.
Šef srpske diplomatije istakao je takođe da je Srbija spremna da unapređuje bilateralnu saradnju u okviru međunarodnih organizacija, a posebno UN.
Srbija ceni model Mauricijusa na planu privlačenja stranih investicija i rezultate koji su ostvareni, navodi se u saopštenju.
U narednom periodu, kako se dodaje, očekuje se i nastavak programa stipendiranja studenata sa Mauricijusa što je u skladu sa postojećom višegodišnjom tradicijom, kao i razmena poseta na visokom nivou – prenosi Tanjug.
Dačić: Mauricijusu trba podrška Srbije
ATANANARIVO - Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić razgovarao je, na marginama Samita Frankofonije u Atananarivu, sa premijerom Mauricijusa Anerodom Jugnauthom koji ga je detaljno obavestio o višegodišnjem teritorijalnom problemu koji Mauricijus ima sa ostrvom Čagos i nameri da se to pitanje reši kroz sistem Ujedinjenih nacija (UN).
Premijer Mauricijusa zamolio je Dačića za podršku Srbije, čime bi se potvrdilo poštovanje međunarodnog prava.
Jugnautho je istakao i potrebu da se unapredi saradnja u oblasti privrede, turizma i prosvete, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Srbije.
Dačić je zahvalio je Mauricijusu na podršci teritorijalnom integritetu Srbije i o nepriznavanju jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova.
On je istakao da Srbija u potpunosti deli ocene Mauricijusa o potrebi poštovanja međunarodnog prava i osudi dvostrukih standarda.
Srbija je spremna da unapređuje bilateralnu saradnju u okviru međunarodnih organizacija, a posebno UN, poručio je Dačić koji je napomenuo da Srbija ceni model Mauricijusa na planu privlačenja stranih investicija i rezultate koji su ostvareni.
U narednom periodu očekuje se i nastavak programa stipendiranja studenata sa Mauricijusa što je u skladu sa postojećom višegodišnjom tradicijom, kao i razmena poseta na visokom nivou, dodaje se u saopštenju – prenosi Fonet.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


