Štrajk radnika „Puteva Užice”
Užice – Radnici privatne građevinske firme „Putevi Užice”, godinama jedne od najpoznatijih iz te delatnosti sa nizom značajnih poslova u Srbiji i Rusiji, od danas su u štrajku, uz poštovanje minimuma procesa rada. Razlozi su neisplaćene zarade, troškovi prevoza, dnevnice. Stoga se dve-tri stotine zaposlenih, od ukupno 670 (mnogi su na godišnjem odmoru jer nije građevinska sezona), okupilo u bazi „Puteva Užice” kod kamenoloma u Surduku, pored magistrale između Užica i Zlatibora.
Kako kažu, firma im duguje plate za decembar i januar, kao i drugo što im po kolektivnom ugovoru pripada. Predsednik Samostalnog sindikata „Puteva Užice” Boban Ćaldović izjavio je da su poslednju isplatu zarađenog, drugog dela novembarske plate, imali 18. januara, a posle toga ništa uprkos obećanjima menadžmenta. Ukoliko preduzeće ne izmiri obaveze prema njima, nezadovoljni radnici najavljuju i mogućnost blokiranja saobraćaja na ovom delu magistrale.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


