Četvrtak, 09.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Policajci: Danilović nije hteo da sarađuje

Nekadašnji predsednik KK Partizan rekao pripadnicima MUP-a da je sam pao i povredio se, tvrdili svedoci
Policajci: Danilović nije hteo da sarađuje
Зграда судова у београдској Катанићевој улици (Фото Милан Рашић)

Svedočenjem policajaca PS Čukarica, u beogradskom Višem sudu je nastavljeno suđenje Branku Filipoviću Fidu, optuženom da je 18. maja 2013. u svojoj kafani „Kafanica” ranio nožem Predraga Danilovića, u to vreme predsednika košarkaškog kluba Partizan.

Policajci, koji su te večeri izašli na uviđaj, rekli su da Danilović nije hteo da sarađuje sa njima, da im je kazao da nije trebalo da dolaze, te da je odbio lekarsku intervenciju Hitne pomoći.

Policajac Dragan Petrović naveo je da Danilović nije hteo da odgovori kako je povređen i da li je bilo tuče u kafani.

„Ne sećam se gde je imao povredu, prošlo je dosta vremena od tada”, posvedočio je Petrović.

On je dodao da su policajci ušli u kafanu i zadržali se oko pola sata. Kazao je da u objektu nije primetio „krš i lom”.

„Kada smo naišli sve je bilo mirno. Napisali smo službenu belešku i otišli”, izjavio je ovaj policajac.

Njegov kolega Blagoje Marković posvedočio je da se seća da je Danilović imao ozledu na glavi.

„Pitali smo ga odakle mu povrede, a on je odgovorio da je pao i udario se”, rekao je Marković, dodajući da je Danilović policajcima pokazao diplomatski pasoš, koji je izvadio iz automobila i da se pozvao na diplomatski imunitet.

Ovaj policajac je rekao da je izvesni Đurišić, koji je u tom momentu bio sa Danilovićem, kazao policajcima da je „sve napravio optuženi Filipović”.

„Tražili smo mu da nam pokaže tog Filipovića, a Đurišić nam je rekao da je on otišao. Đurišić je galamio, vređao i zvao telefonom mog načelnika. Ne znam šta je hteo, verovatno da mi rešimo tu misteriju oko Danilovićeve povrede ”, naveo je Marković.

Tužilaštvo tereti Filipovića za krivično delo pokušaja ubistva, jer je povredio Danilovića u „Kafanici” na Košutnjaku. Danilović, koji u tom postupku ima status oštećenog, pridružio se krivičnom gonjenju Filipovića.

Prema pisanju beogradske štampe Filipović je u ranijem svedočenju rekao da nije hteo da ubije Danilovića i da su njih dvojica prijatelji i kumovi. Kazao je da je to zapravo bio „glupi sukob dva pijana čoveka”.

Predrag Danilović je, komentarišući ovaj incident u intervjuu za „Nedeljnik” 2014. izjavio: „Našao sam se u situaciji da me najbolji prijatelj ubode nožem, a ja ispadnem kriv. A pri tom nisam ja izazvao sukob, niti sam bilo čime to isprovocirao”.

Komentari6
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zveki
Nemamo ni prijatelje ni neprijatelje imamo samo ucitelje.
kako su nesposobni naši sudovi
Bilo je svedoka tog čina, ako laže osudite ga za lažno svedočenje. To je čisto nepoštovanje suda. Kažnite ga za primer, nije ovo igra.
MilosNS
Aj šta se mi brecamo zbog ovog. Ionako je to bila samo "srpska svađa među prijateljima".
Dambo
Diplomatski pasoš štiti strane diplomate a ne domaće nosioce srpskog diplomatskog pasoša u Srbiji. Ko je gori - pijane budale ili oni koji su takvima izdali diplomatske pasoše, da traže imunitet u kafani!? Ovo je jadna i smešna manifestacija koliku su neopisivu štetu napravili diletanti u vlasti, urušavjući baš sve što dotaknu.
patriota
Nosioci srpskog diplomatskog pasosa mogu da uzivaju imunitet samo u inostranstvu I to pod uslovom da imaju diplomatsku vizu zemlje u kojoj se nalaze. Kod nas je sada sve naopako pozivati se na imunitet u zemlji moze samo poslanik I minister I to za dela iz svog delokruga rada. Nazalost zemlja koja daje diplomatske pasose raznim tipovima ma koliko bili poznati sportisti ne zaslizuje nista bolje da je ti tipovi brukaju I ovde I u inostranstvu
Ommp
Drżava treba da mu zahvali i oduzme diplomatski pasoš, kojeg nije dostojan. Nije mi jasno ko mu ga je i dao?!

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.