Utorak, 16.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Mala škola rokenrola

Mala škola rokenrola
Весела музичка чаролија у Малом позоришту „Душко Радовић” (Фото А. Васиљевић)

Cupkajući u ritmu muzike za ples razigrani vragolani pevali su „Ako život ima dva kraja, onda te krajeve ljubav spaja”.

Nasmejani i veseli bili su „đaci” u   „Maloj školi rokenrola”. To je naziv predstave koja je premijerno izvedena u Malom pozorištu „Duško Radović”.

Komad je nastao prema tekstu Ljubivoja Ršumovića i u režiji Jagoša Markovića. U autorskoj ekipi Vlada Divljan i Gile Gojković uradili su   muziku, Milan Gromilić osmislio je koreografiju, dok je dr Ljiljana Mrkić Popović bila zadužena za  scenski govor, a Marija Marković za kostime.

U glumačkom ansamblu su Bojan Lazarov, Sandra Rodić Janković, Ljiljana Peroš, Lana Karaklajić i Arsenije Tubić.

Tekst „Mala škola rokenrola” napisan je kao replika teksta „Rokenrol za decu” koji je nastao pre dvadesetak godina.

Ideja je u to vreme bila radikalna, da se poznate dečje pesme preodenu u ruho rokenrola, a da ne izgube na već osvojenoj popularnosti. Jagoš Marković oživeo je emociju koju je „Rokenrol za decu” imao, a koju pamte današnji tridesetogodišnjaci.

Komentari1
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sasa Trajkovic
Kultura i umetnost uvek nose nesto malo od progresa ili jednu toplu emociju , a malo emocija svima nama mozda i vise treba od jurnjave za novcem i onim sto se njime kupuje osim ljubavi, znanja i kulture a tu smo kao drustvo osiromasili.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.