Utorak, 23.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Erdogan: Preispitaćemo odnos sa EU

Han: Članstvo Turske u EU sve nerealnije
Erdogan: Preispitaćemo odnos sa EU
Турски председник Тајип Реџеп Ердоган (Фото Ројтерс)

ISTANBUL - Turski predsednik Tajip Redžep Erdogan izjavio je danas da će posle referenduma u aprilu Turska preispitati svoj odnos sa Evropom, koju je opisao kao „fašističku i okrutnu” nalik onoj iz vremena pre Drugog svetskog rata.

Posle referenduma o ovlašćenjima predsednika 16. aprila, rodiće se jedna „veoma drugačija Turska” u odnosima sa Evropskom unijom, preneo je Rojters Erdoganove reči.

On je dodao da se Turskoj više ne može pretiti procesom evropskih integracija i migrantskog sporazuma.

„To vreme je prošlo”, poručio je Erdogan. Erdogan je dodao i da Turska više neće dozvoliti Evropljanima da na turskoj teritoriji „špijuniraju” pod različitim izgovorima, prenosi Tanjug.

 

Han: Članstvo Turske u EU sve nerealnije

BERLIN - Članstvo Turske u Evropskoj uniji svakim danom je sve manje realno, rekao je izaslanik Evropske komisije za pregovore o proširenju Johanes Han.

„Turska se već duže vremena udaljava od EU i ako brzo ne dođe do promene pravca, članstvo postaje sve manje i manje realno”, rekao je Han za nemački Bild, javlja Hina a prenosi Tanjug.

On je planirane promene turskog Ustava, koje bi sadašnjem predsedniku Redžepu Tajipu Erdoganu dale još veća ovlašćenja, nazvao „jasnim udaljavanjem od Evrope” i otvorio mogućnost da članice EU uskoro raspravljaju o potpunom prekidu pregovora s Turskom.

„EU je u decembru odlučila da nastavi pregovore, ali se to u svakom trenutku može promeniti”, rekao je Han misleći na razvoj situacije u Turskoj i uvrede koje turski državni vrh u poslednje vreme skoro svakodnevno upućuje na račun evropskih političara.

Han je naglasio kako „Erdogan nije Turska” i izrazio žaljenje što se trenutno „razumni i proevropski glasovi” u Turskoj ne čuju.

  

Komentari16
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Joko Bagdalac
Da nije bilo Engleske, bili biste u Aziji, gde vam je I mesto......
Igor, Zagreb
EU je licemjerna, nedosljedna, neprincipijelna, nepoštena, prakticira politiku dvostrukih (bolje reći višestrukih) standarda, krši javno data obećanja, agresivna (vojnički) itd... Na primjeru Turske vidimo kako EU maltretira i mrcvari Tursku već desetljećima pričom o "evropskoj budućnosti" svaki put kad Turska pokaže nezadovoljstvo. Da ima imalo obraza i poštenja EU bi Turskoj rekla jasno i glasno da ne može biti član EU (naprosto zato jer glavne EU države ne žele Tursku u EU) umjesto što ju ovako desetljećima lažu i obmanjuju samo da zadrže Tursku u svojoj orbiti i tako ju spriječe da razvija obostrano korisne odnose sa Rusijom i Kinom. Turci su nažalost pokazali da se spremni i na samoponižavanje samo da se priključe EU tj. da se pošto poto ukrcaju na Titanik. Slično se EU ponaša i prema Ukrajini - ne žele Ukrajinu u svom punopravnom članstvu već u svojoj orbiti i tako spriječe ruske integracijske procese.
Sinisa
Turcine,napadaj,i tajo ce Svetski.Srbija vise ne moze i ne treba da brani Evropu
HunAPV
g-du Sonja ! ZAboravili ste nasih RUSOFILA koji neprekidno sanjaju o " duploj bedi i nemastini cekajuci propast "trulog zapada"! navedite bar jednoga od nasih prijatelj ( Cubanci S. Koreja B. Rusija Pola mozda malo i Kina( Ako uopste znaju za ?!)
мргуд
Када видим како се представљате као ХУН све ми је јасно, само ми није јасно што се корена својих стидите. Препоручујем вам да се описмените па ондса плајваз узмете. Глупо вам је о туђем знању судити на основу нагађања, а у исто време своје незнање откривати. Мајсторееее
Časlav Radović
Tanjug nema od koga da prenese vest nego od HINE!

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.