Sreda, 24.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Beograđani odlučili - turističke table biće crvene

Beograđani odlučili - turističke table biće crvene
Фото Драган Јевремовић

Nove info-table na srpskom, engleskom, kineskom i ruskom jeziku, koje će turistima omogućiti lakše snalaženje po Beogradu biće crvene boje.

Tako su odlučili Beograđani koji su proteklih desetak dana imali mogućnost da glasaju preko aplikacije „Beograđani”.

Kako je saopštila gradska uprava, oni su glasali za jednu od pet varijanti, a na drugom mestu po glasovima bila je žuta, zatim zelena, roze i crna boja, kao moguća varijanta za izgled gornjeg dela info- tabli.

Postavljanje ovih info-tabli počeće u nedelju, 26. marta, u 20 časova.

Prvih 30 putokaza trebalo bi da bude postavljeno do utorka, 28. marta, a do kraja godine biće postavljeno ukupno 150.

Table sa informacijama nalaziće se u centru grada - u Knez Mihailovoj, na Terazijama, Slaviji, u Kralja Milana i drugim centralnim gradskim ulicama.

Info-table prvi put biće ispisane na kineskom i ruskom jeziku jer se očekuje veliki broj posetilaca iz ovih zemalja, navodi se u saopštenju. (Tanjug)

Komentari7
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Mara M.
Dobro, Beogradjani odlučili ovo za boju... Ali, šta ćemo sa stručnim službama koje su zpravo nestručne i signalizacija u Beogradu je više nego očajna. Sami Beogradjani u većini znaju put kojim idu što im olakšava kretanje, ali ni njima nije lako. O strancima ne treba ni pričati. Pre neki dan je bilo više priloga o "skrivenim" saobraćajnim znacima, ne vidi se semafor na raskrsnici, još nam nije olistalo ali i to će da zakloni ono malo i nestručno postavljenih znakova... I što je veoma važ, što napisa jedan od komentatora, WC mora da bude na svakom koraku i to - uredan. Ovo bih rado podvukla jer je nadaleko poznato da naši ovakvi objekti nisu na spisku pristojnih a osnovna ljudska potreba je ipak baš - WC.
Govori srpski da te ceo svet razume
Ma kakve table i to jos crvene. Boze svasta.!!!
milan jankovic
Bolje bi bilo da na turistickim marsrutama u gradu Beogradu postave javne toalete a ne da vremesni strani turisti setaju uneredjeni po ulicama . Beograd je prestonica sa najmanje javnih toaleta u Evropi . Sramota .
Zemljoradnik
Примећујем да је "Добро Досли" на латиници ??? Да ли неко може да нам одговори које одговоран у Србији да поставља ове табле И засто табле нису исписане Цирилицом? Засто? Ко то наредјује И коме је у интересу да затре насe Писмо ??
Ugostitelj
Извините, информације се дају да би биле разуљиве и на језику онога коме су намењене. Поред енглеског, врло леп гест што је и на руском и кинеском језику. Него, као угоститељ, забрињава ме слабо познаваље страних језика код наших угоститеља. Нешто пасивног знања (разуме и клима главом) али активног, да комуницира са гостима, слабо. Због тога смо ми из САЦЕН-Интернатионала, међународног центра за развој угоститењства и туризма одлучили да, поред многих других стручних приручника из обасти угоститељства, штампамо и специјалне приручнике на српском и онда многим другим језицима (енглески, немачки, италијански, француски, шпански, арапски, руски, кинески...) који садрже 500 речи и 340 фраза које се користе између особља и гостију као и између особља и менаџмента. Таман да може коректно да комуницира а не као Тарзан и/или да се гађа с падежи. Енглески ће бити први и обавезан а остали, како им драго уз разумевање да ће послодавци увек бирати оне који знају више страних језика. То вам је то.
Lola Bekrija
A na bugarskom? Pa svaki Bugarin potrosi barem 3000 funti sterlinga dnevno kada dodje u Beograd.

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.