Utorak, 23.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Poginuo radnik u RTB Bor

Poginuo radnik u RTB Bor
РТБ Бор (Фото З. Анастасијевић)

BOR – Radnik firme „AD Wood” iz Svilajnca, V. R. (31), poginuo je danas u flotaciji RTB Bor tokom izvođenja radova na sanaciji krova, saopšteno je iz RTB Bor.

Žagubčanin V.R. je oko 12.30 pao sa krova i tom prilikom zadobio teške povrede od kojih je preminuo odmah po prijemu u borsku bolnicu.

Pema rečima očevidaca, u trenutku nesreće radnik se nalazio na krovu sa još trojicom kolega i za sada nije poznato zašto je odvezao sigurnosni pojas, krenuo unazad i pao sa krova.

Razloge će, kako se navodi u saopštenju, utvrditi organi bezbednosti jer je uviđaj u toku.

Radnik je bio u stalnom radnom odnosu u svilajnačkoj firmi koja je za potrebe RTB Bor bila angažovana na poslovima sanacije krova hale stare borske flotacije.(Tanjug)

Komentari3
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Oktoberfest
U Politici-online sam vidio fotografiju da je premijer i buduci predsednik Srbije pre par dana posetio gradiliste Beograda na vodi i bio na vrhu nebodera ponovo bez zastitne kacige na glavi... Mogao je dati primer drugima - pa nije! Toliko o zastiti na radu u Srbiji.
Stefan Petkovic
Setite se ove vesti kada čujete sledeći put priču u stilu "jadne zene nemaju posla ili su malo plaćene". Evo zasto... muškarci rade SVE, od rudnika do profesora, dok zene samo da sede u toplom traze. Zato ne rade ili imaju manju platu u proseku.
"rtb bor"
UMESTO PROIZVODNJE BAKRA, UBIJAJU SE RADNICI! Ljudi moji, koliko nam ljudi izgubiše život u RTB Bor, a koliko ostadoše invalidi bez ruke, noge. Izgleda svi se bave sporednim poslovima-predizbornim kampanjama i rezultatima izbora, a ne za povećanje proizvodnje, veće plate i bezbednost na radu. Generalni direktor sebe i saradnike isključivo angažovao na predizbornoj kampanji, a zatim , veličanju postignutih rezultata na izborima. Generalni direktor RTB Bor se šepuri pred građanima, a beži od kolone protesta i sakrio se u mišju rupu umesto, kako on može i zna, da veliča nerealizovane rezultate rada i profita, kojima laže uspešno Vučića i ministre. Sada će im pomoći kada je čovek nastradao, a gde je bio juče, pre mesec dana da preventivno deluje. Njega to ne interesuje već da opstane i da upropasti ono što nije uspeo. U RTB Bor više je poraslo stradanje radnika smrtno ili invaliditetno od porasta proizvodnje, a za profita i da ne govorimo. Saučešće porodici poginulom radniku.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.