Ponedeljak, 06.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Tri srpske stranke predale liste za kosovske izbore

 Tri srpske stranke predale liste za kosovske izbore
Славко Симић предаје листу кандидата у Приштини (Фото Танјуг/Канцеларија за КиМ)

Građanska inicijativa „Srpska lista” predala je kosovskoj centralnoj izbornoj komisiji spisak od 20 kandidata za poslanike novog saziva pokrajinskog parlamenta. Na spisku se osim predsednika Slavka Simića nalaze i Branimir Stojanović, koji je protekle tri godine bio zamenik kosovskog premijera, i Saša Milosavljević iz Štrpca. Na spisku kandidata za poslanike nema ministra za zajednice i povratak Dalibora Jevtića.

Predsednik „Srpske liste” Slavko Simić kaže da je cilj ove partije, koju na kosovskim izborima zakazanim za 11. jun podržava Beograd, sprovođenje ideje jedinstvene politike, jedinstveno političko delovanje kroz centralne prištinske institucije kako bi poboljšali život Srba na Kosovu i Metohiji. „Želimo da stvorimo pozitivnu klimu kako bismo sprečili da se protiv srpskog naroda govori jezikom mržnje, pretnji i ucena. Siguran sam da smo zbog toga predložili listu kandidata koji su hrabri, odlučni, ljudi koji zaista žele da zaštite nacionalne interese na KiM”, istakao je Simić.

Uveren je da „Srpska lista” okuplja kvalitetne i kredibilne ljude koji će graditi partnerski i konstruktivan odnos sa svima u Prištini i koji će biti pokretačka snaga za formiranje Zajednice srpskih opština i ostale procese koji su u zastoju. „Na ovim parlamentarnim izborima učestvovaće i neke minorne stranke koje su ušle u proces zbog ličnog interesa i siguran sam da te političke stranke nanose nesagledivu štetu jedinstvu srpskog naroda i nanose štetu Srbima koji žive u dosta složenim vremenima i okolnostima”, dodao je Simić.

„Srpska” je treća stranka kosovskih Srba koja je predala kandidaturu. Napredna snaga Kosova i koalicija Partije kosovskih Srba Aleksandra Jablanovića i Aktivne građanske inicijative su to prethodno učinile. Koliko će tačno partija i koalicija učestvovati na kosovskim izborima 11. juna biće poznato danas kada Centralna izborna komisija zvanično saopšti konačni spisak.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.