Nedelja, 05.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Mali: Završena obnova fasada u Karađorđevoj

Mali: Završena obnova fasada u Karađorđevoj
(Фото Беоинфо)

Gradonačelnik Siniša Mali izjavio je danas da je završena obnova fasada u Karađorđevoj ulici, što je sproveo Sekretarijat za komunalne i stambene poslove, i dodao da se akcija uređenja oronulih i propalih fasada nastavlja, jer one, osim što narušavaju izgled grada, ugrožavaju i bezbednost građana.

Mali je podsetio da Grad Beograd od početka godine sprovodi akciju uređenja fasada i da je planom za ovu godinu predviđena rekonstrukcija oko 180, a više od pola je već gotovo.

Grad Beograd, dodao je, ima velik broj prelepih zgrada koje, nažalost, nisu bile u najboljem stanju, zbog čega je akcija uređenja fasada od izuzetnog značaja, jer daje potpuno nov, lepši i sređeniji izgled našem gradu.

Mali je rekao i da će svaka od njih imati dekorativno osvetljenje, a da centar Beograda, korak po korak, poprima nov, lepši izgled i naveo da se na fasade u Karađorđevoj već postavlja dekorativno osvetljenje i da će to biti završeno u narednih desetak dana.

„Osim što sređujemo fasade, radimo i na uređenju gradskih ulica i pretvaranju centra grada u pešačku zonu. Obilićev venac smo zatvorili za saobraćaj i sada je tamo moderno šetalište. Ulica Vuka Karadžića je obnovljena, kao i deo Zmaj Jovine i plato kod Crvenog petla. Sređujemo i Kosančićev venac, sledi nam uređenje Bezistana i podzemnih prolaza, a raspisan je poziv za urbanistički projekat za uređenje Terazijske terase, po čijem će okončanju i dobijanju građevinske dozvole, krenuti i radovi” precizirao je gradonačelnik. (Tanjug)

Komentari3
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

pera
Sinisu Malog treba ostaviti na polozaju Gradonacelnika jer ovaj posao je dobro skoro odlicno radio. Ako se bavio i prodajom stanova pa to je otkriveno i valjda je platio porez a ostalo nije bitno jer ima jos dosta onih koji ni to sve nisu uradili pa im nista nije nedostjalo a firme su odlazile u stecaj da se povoljnije prodaju.
mila simic
Nadam se da to farbanje fasada placaju vlasnici tih zgrada / stanova a ne ceo narod ! U obratnom bi to bila javna pljacka naroda u korist Beograda.
marko markovic
Beogradski porez gospodjo...

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.