Ne bi preživeo bez titula
Zašto je naša vaterpolo reprezentacija najbolja na svetu? Odgovor na to pitanje često je ponavljao Vlaho Orlić, koji je decenijama usmeravao stručni rad u našem savezu. Pričao je da su se naši vaterpolisti, posle poraza u poslednjem kolu na olimpijskom turniru u Moskvi, radovali. Kada ih je pitao što se raduju odgovorili su mu da je to zbog toga što su osvojili srebrnu medalju. On im je na to rekao da su srebrnu medalju osvojili dan ranije, a da su danas izgubili zlatnu.
I od tada, pojednostavio je Orlić, zadatak naše reprezentacije je da bude prva! Sve drugo je neuspeh. U vaterpolu smatraju da njihov sport kod nas ne bi preživeo ako nisu šampioni.
CEO TEKST SAMO U ŠTAMPANOM I DIGITALNOM IZDANjU
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


