Subota, 27.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Palma u Grčku vodi 350 učitelja

„Avgusta meseca u Grčku ćemo dovesti sve razredne starešine iz svih škola i sve učitelje koji su preuzeli prve razrede osnovnih škola na teritoriji Jagodine, njih oko 350”, rekao je Marković
Palma u Grčku vodi 350 učitelja
Јагодински учитељи о трошку општине летују у Грчкој (Фото Никола Тркља)

PARALIJA/JAGODINA - Predsednik Skupštine grada Jagodine i narodni poslanik Dragan Marković - Palma, izjavio je danas, da će u organizaciji grada i finansirano iz budžeta, idućeg meseca u  Grčkoj boraviti 350 učitelja iz Jagodine.

„Avgusta meseca u Grčku ćemo dovesti sve razredne starešine iz svih škola i sve učitelje koji su preuzeli prve razrede osnovnih škola na teritoriji Jagodine, njih oko 350”, rekao je Marković, koji je juče u  grčkom letovalištu Paralija, posetio grupu maturanata srednjih škola Jagodine koji tamo letuju o trošku grada.

Prema njegovim rečima, „prosvetni radnici jednostavno zaslužuju mnogo više nego što su njihova primanja"

Marković, koji je i predsednik Jedinstvene Srbije je podsetio da grad Jagodina, 13 godina organizuje i finansira iz budžeta letovanje maturanata srednjih škola u Grčkoj i učenika, koji su završili četvrti i osmi razred osnovnih škola, u Crnoj Gori.

„Ove godine će u Grčku, organizovano, doći preko 3.000 građana Jagodine: srednjoškolci, studenti, poljoprivrednici, privrednici, penzioneri, sportisti, članovi KUD... a njihov boravak u Grčkoj finansiraće se iz budžeta grada”, rekao je Marković.

Marković je, u pisanoj izjavi za medije, objasnio odakle i pare za to. „Mi smo grad koji štedi. Siguran sam da smo jedini grad u Srbiji gde članovi Gradskog veća ne primaju platu, gde odbornici ne primaju  dnevnice, nema putnih troškova... i kada saberemo, sve ono našto imamo pravo, a ne trošimo je mesečno između osam i po i devet miliona dinara”.

Uz to su jedini u Srbiji, koji za ovakva putovanja obezbeđuju donatore rekao je Marković napominjući da je Jagodina na taj način 28.maja  u Grčku vodila 400 ljudi raznih zanimanja

Marković je rekao maturantima, da ih grad ne vodi samo na more „već vodi računa i kako da ih zaposli kada završe srednje škole i fakultete”.

„Grad u ovom trenutku ima potisanih 12 ugovora sa stranim investitorima. Radi sedam fabrika a još pet će biti gotovo krajem ove ili početkom naredne godine, tako da će svi, koji to žele moći da se zaposle”, rekao je Marković.

Mi se borimo da mladi ljudi ne odlaze u Evropu i svet „trbuhom za kruhom” već da ostanu u Srbiji i da rade u Srbiji, dodao je on.

„Naravno, nije dovoljno da šaljemo samo poruke da ostanu, moramo, pokazati delom, koja su to nova radna mesta, zaključio je Marković. (Tanjug)

Komentari7
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Vladimir Ilič
Kad vide kako se zivi u Grckoj nece se zeleti vratiti nazad u Srbiju ..!!!
Maja Medić
Svaka čast. Rezultat rada političara na vlasti se može objektivno meriti - da li je podigao stopu nataliteta u zajednici! Taj kriterijum trebamo od svih u državi zahtevati.
Zvonko
Prosle nedelje sam posetio Jagodinu -potok Ko zeli da se oseca prijatno...da uziva u prelepom ambijentu na +40 u debeloj hladovini neka poseti Jagodinu ima gde da ode...tu je i prelep Zoo ...ko hoce da pazari tu je trzni centar....ako zeli da se kupa tu je akva park....sve u svemu fantasticno uredjeno za svakoga....samo zli jezici ce reci da je ovo ili ono. Inace sam samo rodjeni jagodinac koji zivi i radi u Leskovcu Bravo ta sve Jagodince Mogli bi ostali gradonacelnici da se ugledaju na Oalmu i njegove saradnike kako se uredjuje grad
Milojko Maljković
Ima stvari koje ne treba komentarisati,treba samo reći:Bravo gospodine Palma.
Borisa Radic
Svaka vlast ima svoje Potemkinovo selo, koje treba da pokaze da sve nije samo u Beogradu. Ako je sve tako lako kako prica gospodin Markovic, zasto se taj model ne primeni u citavoj Srbiji, vec nam je ona kuca oplakana? Valjda zato da nebi previse mladih ostalo u provinciji, cime bi se narusio koncept Beograda "Srbija to sam ja".

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.