Ponedeljak, 15.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
U TV REVIJI OD 14.7.2017.

Parižanka koja je šarmirala Britance

Parižanka koja je šarmirala Britance

O svojoj emisiji „Agape”, o profesionalnim i ličnim izazovima, govori novinar TV Studija B Aleksandar Gajšek, a školovanu glumicu Natašu Aksentijević (koja je nedavno postala deo tima Prve srpske televizije) gledaoci su upoznali kao voditeljku kontroverzne emisije „DNK”... Pismo generalnog direktora RTS Dragana Bujoševića povodom emisije „Trezor” izazvalo je veliku pažnju a u „TV reviji” mu tekstom pod naslovom „Ovako je istinski bilo” odgovaraju Bojana Andrić i Stanko Crnobrnja,  koautor i reditelj legendarne emisije „Petkom u 22”

ZVEZDE TV SERIJA

Zbog odličnog poznavanja engleskog jezika, Francuskinja Klemans Poezi koju smo gledali u RTS u seriji „Tunel” dobila je priliku da glumi u Bi-Bi-Sijevoj seriji „Gunpowder, Treason & Plot”. Za ulogu kraljice Škotske Meri je 2005. godine dobila prestižnu francusku nagradu „Fipa” za najbolju glumicu u internacionalnoj seriji.

Bila je i deo ekipe britanske serije „Rat i mir” u kojoj je glumila Natašu Rostovu  i američke tinejdžerske serije „Tračara”. Briljirala je i u dvodelnoj britanskoj TV drami „Birdsong” i u filmovima „U Brižu” sa Kolinom Farelom i „127 sati” sa Džejmsom Frankom.

TV LICA
Komedija je žanr u kojem uživa

Nataša Aksentijević je diplomirala glumu 2004. na Fakultetu umetnosti u Beogradu u klasi profesora Predraga Ejdusa. Na prvu ulogu Sofije u filmu  reditelja Mladena Đorđevića „Život i smrt porno-bande”, veoma je ponosna jer je izazvao burne reakcije slobodnim scenama i osetljivom tematikom.

Igrala je epizodne uloge u „Srpskom filmu” i u filmu „Jednaki”

– Prvu voditeljsku ulogu dobila sam zahvaljujući rediteljki Nataši Šević. Ona je imala poverenja u mene, a producent emisije „DNK” u nju.

SA NASLOVNE STRANE
Za trpezom ljubavi

Odrastao je na beogradskoj Zvezdari, u Ulici Milana Rakića.

Detinjstvo Aleksandar Gajšek, novinar Studija B i voditelj emisije „Agape”, pamti po „bogatstvu siromaštva”, restrikcijama struje, kupovini namirnica za bonove. Kaže, majka ga je slala sa šoljicom za kafu kod komšinice Branke po ulje i, kako je običaj da se uzvrati, po njemu bi poslala tanjir sa kolačem. Smatra da smo bili nekada bliskiji zbog te nemaštine... Završio je Šestu beogradsku gimnaziju, a počeo je da radi 1995. kao spiker na TV Politika i stekao prva znanja u televizijskom zanatu.

– Moja supruga Jelena se pripremala za prijemni ispit na Fakultetu političkih nauka, učili smo zajedno. Rekoh: „Hajde da probam i ja.” Upisali smo se i završili – priča Aleksandar Gajšek. – U tim godinama, profesor Vladeta Jerotić mi je pomogao da razlučim svoja unutarnja lutanja i dileme. Ulazak u liturgiju, život crkve, čitanje svetootačke literature i profesorove knjige pomogli su mi da shvatim da to što mislim i što me ponekad muči, da te tegobe ima svako ljudsko biće. Pamtim datum, 17. april 1997. kada sam prešao na TV Studio B, a emisija „Agape” je nešto najlepše što mi se dogodilo u poslu...

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.