Četvrtak, 09.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Vesić: Deterdžent noćas sipan u šest fontana

Vesić: Deterdžent noćas sipan u šest fontana
(Фото Раде Крстинић)

Gradski menadžer Goran Vesić izjavio je da je noćas, u „verovatno organizovanoj akciji”, sipan deterdžent u fontane na Trgu Nikole Pašića, na Tašmajdanu, ispred Tehničkog fakulteta, kod Vukovog spomenika, ispred Kulturnog centra Beograda i u fontanu Breza.

„Služba za održavanje fontana JKP Beogradski vodovod i kanalizacija utvrdila je jutros da je u verovatno organizovanoj akciji noćas sipan deterdžent u šest beogradskih fontana. Deterdžent u vodi koja se nalazi u bazenu izaziva štetu na mehanizmu fontane i zahteva da se isprazne i očiste”, saopštio je Vesić.

Gradski menadžer je rekao da su nekoliko puta anarhističke grupe najavljivale slične akcije, o čemu je gradska vlast imala saznanja, a u junu su čak organizovane demonstracije oko fontane na Slaviji, kada su organizatori imali slične namere, što je osujećeno prisebnosti obezbeđenja.

„Ljudi koji su ovo uradili sramota su za Beograd. Verovatno misle da na ovaj način mogu da ostvare svoje bolesne političke ambicije ili da skrenu pažnju na sebe”, poručio je Vesić. (Tanjug)

Komentari13
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Драган Пик-лон
То су се само савамалски "клинци" на брзину туширали.Признаћете муљ са савамале и булдожери нафташи траже екстра детерџент.Док ће и туристи моћи уживати у опојном мирису београдских фонтана.Такав статус немају ни чесме у Меки и Медини!Држава ту може да ускочи са туристичким аражманом.Да у фонтане стави момке у народној ношњи,који ће превентивно каменовати госте који хоће да пију воду.То је у њиховом интересу!!!
Ljubinka
Ne podržavam pranje fontana kao ni sistem gradnje"pevajuće fontane"
slobodan stanic
Naravno da je vandalizam da neko sipa deterdzent u vodu javnih Fontana i to je svakako za osudu,ali ako usput kazemo da je kvalitet vode ,bar na Novom Beogradi,nikad losiji,tobi isto tako trebalo da neko iz BVK objasni,a nasa "Politika" da ne skriva ovakve komentare. Da sad budem i malom p-recizniji u pitanju za BVK da li su neka izvorista reni bunara na savskoj obali ugrozena fekalijama?????
Vladimir
Hahahaha koja sprdnja, vandalizam tipa pozvonis na interfon i pobegnes :) A citam komentare i ne mogu da verujem, koja god da je vlast gradila nije gradila sebi, ako su se i ugradili a jesu sigurno opet su bar nesto napravili za razliku od nekih predjasnjih koji su se nakrali para a nista zivo nisu uradili i jos imaju obraza da se pojavljuju. Pozdrav iz NS kod nas su jednu klupu platili 2000000din ako se dobro secam.
Mladen Mladenović
Tipična srpska "dovitljivost i humor"?! Ovi "heroji našega vremena" verovatno sebe smatraju izuzetno interesantnim ličnostima. Bacili su deterdžemt u fontane? Pa toga se niko normalan na ovom svetu ne bi setio?! Ako budu malo "razradili" ovu svoju "pametnu" ideju, sutradan mogu da sipaju negde i neke mnogo ozbiljnije stvari? Ali, danas to izgleda tako interesantno, tako smešno protivnicima fontane, koji su u isto vreme protivnici svega što je uradila ova vlast, pa čak i onog pozitivnog. Oni bi, da mogu, išli i rušili ono što je "podigao Aleksandar Vučić"?! Siguran sam da bi i Tači mogao da ih zaposli i da im da smernice, kako da budu efikasniji u svojim "progresivnim" nastojanjima. Neverovatno?! Šta je najfrašpantnije? Ovoliko mala količina osuda za ovaj vandalski čin, koji najviše govori o nama a veoma malo o ovim primitivcima. Užas.
Slavisa Petrovic
Slavisa Kuku todore! Pa zar tako najistorijskoj vlasti.A zar ovaj detrerdent nije metafora. Ipak krivi su Prle I Tihi.

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.