Pesma i igra u slavu solunskih junaka
Svečana akademija „Pesmom i igrom do Soluna”, povodom stogodišnjice proboja Solunskog fronta i završetka Prvog svetskog rata, održana je sinoć u „Sava centru”, javlja Tanjug.
Svečanost je otvorena koncertom dečjih i omladinskih folklornih ansambala. Mališani iz hora „Horislavci” na početku su izveli pesmu „Hajde, Jano”. Nakon njih su nastupili Društvo za negovanje tradiciji i kulture „Jeka” iz Obrenovca, KUD „Prelo” Velikog sela i Slanaca, Baletsko-igrački studio „Bis”, kao i beogradska kulturno-umetnička društva „Srbija 011”, „Lazar Hrebeljanović”, „Despot Stefan”, „Branko Cvetković”…
Organizatori programa „Pesmom i igrom do Soluna” bili su Udruženje za promociju kulturno-umetničkog i zdravog življenja „VračArt” i društvo veterana folklora „Spomenar” uz saradnju s Udruženjem „Milutin Milanković”.
Koncert je održan uz blagoslov Patrijaršije Srpske pravoslavne crkve i patrijarha Irineja.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


