Brze nemačke železnice kasnile dva sata
BERLIN - Brza železnička linija između Berlina i Minhena, prvog dana upotrebe kasnila je sa dolaskom u Minhen čak dva sata.
Voz na brzoj liniji doživeo je kvar, pa je morao da bude premešten u sporiju traku, zbog čega je kasnio dva sata, javlja AP.
Slična situacija dogodila se i u petak, kada je obavljena promotivna vožnja.
Nemački brzi vozovi putuju i do 300 kilometara na čas i trebalo bi da putovanje između Berlina i Minhena skrate sa šest na četiri sata. (Tanjug)
Подели ову вест
Komentari6
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
belen
Ovakva vest može se tumačiti lateralno i podsvesno i objasniti onom novinarskom opaskom da nije vest kada pas ujede čoveka već kada čovek ujede psa. Ona pokazuje da je poštovanje prema Nemcima veoma visoko i da se od njih uvek očekuje izvrsnost a ne da im vozovi kasne. Sličan je tretman Japanaca. Kada kod njih kasne vozovi to je kao da je čovek ujeo psa, pa se o tome izveštava. U nekim drugim državama „normalno“ je i nije nikakva vest što vozovi redovno kasne, o tome se i ne izveštava, ljudi se voze na krovovima vagona i ulaze u iste preko prozora. To je kao vest da je pas ujeo čoveka. Zaključak, pomalo neočekivan, bi bio da su mnogi liberalni mediji koji se diče svojim kosmopolitizmom ovakvim izveštavanjem rasistički orijentisani-neke narode veoma cene a od drugih naroda malo ili nimalo očekuju.
Odgovori
|
Preporučujem
13
GoraN
Zar je ovo neka vijest? Redovno se desi da i prilicno tacni vozovi kasne. Nazalost, najcesce je to jer ljudi izvrsavaju samoubistva tako sto se bace pod voz. To se desi skoro svake sedmice.
Odgovori
|
Preporučujem
8
Jovan Dojic
Zasto je ovo vest? Nemacke zeleznice redovno kasne!
Odgovori
|
Preporučujem
8
bodili
Tacno, nazalost! Zivim ovde preko 30 godina. Od one famozne tacnosti od nekad nije ostalo ni "f". Kao da su se mladje generacije uspavale "na lovorikama" koje su stvorili stariji.
Preporučujem
8
Sale
Ni Nemci nisu ono sto su nekad bili (ako su uopste bili)
Odgovori
|
Preporučujem
9
Radev
Znaci od Beograda do Novog Sada bi trebalo oko 15 minuta.
Odgovori
|
Preporučujem
6
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


