Petak, 26.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Izbori samo u Beogradu

Izbori samo u Beogradu
Председник СНС Александар Вучић говори после седнице Председништва (Фото Танјуг/З. Жестић)

Predsedništvo Srpske napredne stranke odlučilo je da ne bude vanrednih parlamentarnih izbora zajedno za beogradskim, saopštio je sinoć Aleksandar Vučić, lider stranke i predsednik Srbije, posle sednice ovog tela. Ova odluka je, kako je istakao, u nacionalnom i državnom interesu, a protiv nje su bila samo dva glasa. Prema njegovim rečima, SNS će na beogradske izbore izaći sa listom „Aleksandar Vučić – Zato što volimo Beograd”, a kada će oni biti održani sinoć nije precizirano.

Odgovarajući na novinarsko pitanje o tome da li je ovo konačna odluka da se ne ide na vanredne parlamentarne izbore, Vučić je kazao: „To je završena priča, parlamentarni izbori će biti 2020. godine, osim ako se ne desi nešto nepredviđeno”.

Lider naprednjaka kazao je da je polovina članova bila za raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora, da su, između ostalih, među njima bili Nebojša Stefanović, Zorana Mihajlović, Veroljub Matić, Boško Ničić, „ali i mnogi drugi” i zahvalio predsedništvu što je, kako je rekao, uvažilo njegovu molbu da se ne ide na vanredne parlamentarne izbore, zato što je „nacionalni i državni interes bitniji od stranačkog i stranke koju toliko vole”. Dodao je: „Smatrao sam da je mnogo važnije da se posvetimo rešavanju višedecenijskih i, rekao bih, viševekovnih problema. Želim da pokušamo da se posvetimo budućnosti naše dece, da ne razmišljamo kalkulantski kako bi nama odgovaralo.”

Prema Vučićevim rečima, dogovoreno je da se svom snagom, odlučnošću i hrabrošću bore za pobedu na beogradskim izborima, da se pokažu rezultati. Istakao je: „Želimo da se borimo za pristojni Beograd, za pristojne ljude, ne plašimo se da se suprotstavimo onima koji ništa nisu uradili, koji samo znaju da psuju, a samo onaj ko ne želi da vidi, ne vidi promene koje su se dogodile u Beogradu.” Ponovio je da će biti izgrađen „Beograd na vodi”, zahvalio Siniši Malom što je spustio dug Beograda za 500 miliona evra, naglasio da se u Beogradu danas gradi 20 puta više nego ranije i dodao da vidi „kako se Šapić hvali parkovima na Novom Beogradu, a nijedan nisu izgradili oni, sve smo mi to izgradili”.

Vučić: Želimo da se borimo za pristojni Beograd (Foto Tanjug/Z. Žestić)

Vučić je kazao: „Mi ćemo ići sa rezultatima. Na našoj listi neće biti stranačkih oznaka, ne želimo da ljudi glasaju zbog stranke, već po rezultatima. Mi ćemo ići sa rezultatima i planovima za budućnost. Na toj listi biće najviše novih ljudi, ne zato što stari nisu dobri, biće i njih, ali biće mnogo novih ljudi, koji uglavnom nisu članovi stranke. To su ljudi koji vole Beograd, koji su sušta suprotnost onima koji imaju primedbe i na koncesiju za Aerodrom, na kome nam nisu ostavili cveće, a kažu kako nikada ne bi dali koncesiju, niko to ne bi ni hteo sa tolikim dugovima koje su ostavili. Imaćemo mnogo divnih sportista na listi, ljudi iz kulture, profesora Mašinskog i Pravnog fakulteta, a neće biti ljudi iz mog kabineta i iz republičke vlade. Nemamo problem da se suprotstavimo onima koji samo znaju da psuju i pljačkaju. Građani Beograda treba da znaju da su Đilas i Šapić isto, zajedno su tukli ljude u Sopotu. Pozivam sve članove naše stranke i one koji to nisu, da glasaju za Beograd, za napredak, a ne za psovke i za mržnju i za to da samo oni budu bogati i da se voze u automobilima kakve ja ni službeno nemam. Mi smo spremni da izađemo i da se borimo.”

Odgovarajući na novinarsko pitanje o tome da li će SPS biti u timu, Vučić je kazao da će SPS imati svoju listu na izborima.

Upitan da prokomentariše izjavu Saše Jankovića o izbornoj krađi, koju, kako je izjavio, naprednjaci pripremaju, Vučić je kazao: „Pa šta da vam kažem? Oni će na svakom biračkom mestu imati pet puta više posmatrača nego mi, ali i oni znaju da gube ove izbore, znaju da je razlika sada veća, a razlog tome je što su oni slali loše poruke. Dobili su i oni najnovije istraživanje kao i ja, i zato unapred pričaju o krađi. Ja ih i dalje pozivam da pokažu svoje diplome da su bili bar prosečni studenti, umesto diplome onog izmišljenog fakulteta na livadi u Mladenovcu, kakvu ima Šapić. Za razliku od njih, SNS će na izbore izaći sa listom na kojoj će biti profesori fakulteta, koji su bili studenti generacije, baš kao i Siniša Mali, koji je bio najbolji student na Ekonomskom fakultetu, Fulbrajtov stipendista.”

Odgovarajući na novinarsko pitanje, Vučić je kazao da će Siniša Mali biti na listi, ali neće biti prvi na njoj. Jedno od pitanja bilo je i „zašto se već sada pravi gužva i govori o neregularnosti izbora”, a Vučić je odgovorio: „To je bar jednostavno, to rade jer vide da je beogradska kasa puna. Ne interesuje njih Mionica, Kostolac, njih interesuje Beograd, jer je tu kasa puna, zahvaljujući, između ostalih, i Siniši Malom. Vide da je budžet veliki, da ima para, pa bi da ih podele i bacaju, da opet kradu, da napune svoje džepove i zaduže nas, pa da opet posle neko rešava probleme. Mi se, s druge strane, nadamo da će ljudi sve to videti i da će prema tome odlučiti.”

Komentari29
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Драган Пик-лон
Није више ни СНС-нка онака каква је била.Пуна "авангарде'' и превремених избора.Данас је преовладао страх у њеним редовима.Оно што нису могле да учине две савамалске "шупе",успела је ова пластична јелка.Постала је већи баук за чланство него што је био музеј савремене уметности.Додуше и Преседник је испунио све амбиције.Шев је партије,државе,свих УДБИ чак је и главни редактор медија.Видимо да је и Аеродром остварио "профит" од 1340 000 пута у односу на прошлу годину.Новци ће бити потребни да позлати ове две столице на којима седи.По угледу на свог идола Турбосултана.Сада ће се стање у држави демократизовати.У једну столицу ће убацити комплетног идиота-победника на београдским изборима а у другу асистента мистер Скота!!!
Branislav Milenkovic
Od 2000 te ni jedan od izbora nisi bili u interesu naroda nego iskljucivo u interesu profitiranja u politici istih tih koji ne silaze sa medija ,koji su zaposeli medije kao u vreme Aljendea
Сима
Значи имаће мање процената него на прошлим изборима зато и не иду на републичке изборе.
tyler
SNS nema konkurenciju.
Bilja
Za SNS argumenata protiv parlamentarnih izbora nema, ali iz ugla države ih ima. Sada verujem da je Vucicu drzavni interes mnogo bitniji od licnog interesa.

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.