Petak, 17.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Sutra nastavak u Briselu, Đurić predvodi delegaciju Beograda

Sutra nastavak u Briselu, Đurić predvodi delegaciju Beograda
Марко Ђурић (Фото Бета/М.М.)

Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić predvodiće od 16. do 18. januara, u Briselu, delegaciju Beograda u nastavku pregovaračkog procesa sa Prištinom.

Ovo su prvi razgovori Beograda i Prištine na ekspertsko-političkom nivou, nakon više od 13 meseci.

Predviđeno je da teme razgovora u Briselu budu primena postignutih sporazuma o Zajednici srpskih opština, slobodi kretanja, integrisanom upravljanju administrativnim prelazima, pravosuđu, energetici i druga otvorena pitanja, saopštila je vladina Kancelarija za Kosovo i Metohiju.

U delegaciji Beograda, pored predstavnika Kancelarije za Kosovo i Metohiju i Kancelarije za koordinacione poslove u pregovaračkom procesu sa privremenim institucijama samouprave u Prištini, biće i predstavnici nadležnih ministarstava i institucija po navedenim temama.

Sastanci pregovaračkih timova Beograda i Prištine održaće se u zgradi Evropske službe za spoljne poslove.

Poslednji razgovori Beograda i Prištine u Bruselu su održani krajem novembra i početkom decembra 2016. godine.   (Tanjug)

Komentari7
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Radovanka
Sustinski sam protiv ovakvih pregovora jer su oliceni samo u nasim ustupcima. Takodje mi smeta sto smo pristali na tzv. "pregovore" u kojima na suprotnoj strani sede dve strane protiv nas. I najvise mi smeta sto se nekako najavljuju neka "trajna resenja", a veoma ih se plasim. Izgleda da je jedan covek umislio da vekovni problem resi za godinu dana. Javnost cuti i posmatra,a onaj "dijalog" istomisljenika se nekako utisa (?). Ne pominje se vise. Izgleda da se dogovorise !? I nema jasnih stavova. Protivnici cute,a podrzavaoci kao da nisu zadovoljni.
Marija
Natavak dijaloga trebao bi prvo da resi sporazume koji su potpisani a nisu odrzani od strane Kosovskih Albanaca a na to cuti EU.
Nemanja
Samo pregovarati i vreme kupovati. Vreme radi protiv neprijatelja Srbije a svakim danom mi jačamo, a oni slabe. Kosmet mi mirnim putem ne možemo vratiti, a za silu još nismo dovoljno jaki. Čim se steknu uslovi, a stećiće se vrlo brzo mi ćemo to pitanje rešiti kako treba.
Zoran
Ko nas zastupa bojim se da ne prodjemo kao u Rambouillet-u ?
Dina
Neretko, samo zahvaljujuci dobroj volji srpske vlade postizani su sporazumi koji su predstavljali temelj racionalnijih i normalnijih odnosa izmedju Srba i Albanaca na Kosovu i Metohiji, iako su ti politicki potezi nailazili na veoma negativne reakcije javnosti u Srbiji. Bez obzira na to, ostali smo i i dalje smo cvrsto opredeljeni za dijalog sa kosovskim Albancima i pronalazenje resenja koja ce stabilizovati i normalizovati nase medjusobne odnose.

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.