U vode kod Splita uplovila tri broda NATO
SPLIT - Grupa od tri broda NATO, koju predvodi britanski razarač „HMS Dankan” u pratnji španske i turske fregate, uplovila je u vode Jadranskog mora kod Splita.
Komandant te grupe NATO brodova, kapetan vojnog broda Majk Atli, izjavio je da dobro sarađuje sa kolegama iz Hrvatske ratne mornarice i da je misija ove grupe „obezbeđivanje plovnih puteva članica NATO, posebno na Mediteranu”, javlja Hina a prenosi Tanjug.
Подели ову вест
Komentari10
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
Jovan
Tamo gde se pojavi i ujase NATO verujem da izaziva jak osecaj vazalske ponizenosti.
Odgovori
|
Preporučujem
6
islam hajrudin
Kapetan bojnog broda.Novinaru prekoredno pozarstvo!
Odgovori
|
Preporučujem
7
Панонски морнар
Имају и несврстани моћнију флоту, само је Јадран плитак ко поток, не може да уплови.
Odgovori
|
Preporučujem
9
Milos miokovic
Komentari iz ciste zavisti,bilo bi lepo i dobro da i ovo parce Srbije sto je ostalo izlazi na more,pa ko uplovljavo a ko isplovljavao ali verovatno je u pitanju bozija volja,jer zamislite to oneciscenje vode i obale gde bi mi gazdovali....
Odgovori
|
Preporučujem
31
Stojko
Sve dok Erdoganovi brodovi ne uplove u Neum sve ce biti u redu.
Odgovori
|
Preporučujem
17
Maja
Turski brodovi su bili u teritorijalnom moru BH, ne u luci, jer je luka preplitka i nema mol za vezanje velikig brodova. Zbog toga su mornari dovoženi na obalu gliserima. Zbog toga niti kruzeri ne mogu doploviti do Neuma. Osim toga, do teritorijalnog mora BH, brod (bilo čiji, osim pod zastavom BH, a i njega može hrvatski MUP pregledati) mora proći kroz teritorijalno more Republike Hrvatske i najprije dobiti njenu dozvolu.
Preporučujem
3
fjodor
Neumski zaliv nije plitak. Turski vojni brodovi su bili u Neumu.
Preporučujem
2
PRIKAŽI JOŠ
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


