Predao se bivši predsednik Brazila Lula da Silva
SAO PAOLO - Bivši predsednik Brazila Luis Inasio Lula da Silva predao se policiji kako bi počeo služenje 12-godišnje zatvorske kazne na koju je osuđen zbog korupcije.
Brojne pristalice sprečavale su Lulu da se preda, ali je on ipak ušao u policijski automobil.
On je odveden u policijsku stanicu u Sao Paolo odakle će biti prebačen u grad Kuritiba.
Da Silva je trebalo da se preda vlastima u petak pošto je vrhovni sud odbacio njegovu žalbu u kojoj je zatraženo da se suspenduje odluka nižeg suda o služenju 12. godišnje kazne zatvora zbog korupcije.
Policija je potom izdala nalog za njegovo hapšenje.
On je u petak odbio da se preda ali je u subotu najavio da će ipak otići u zatvor, javlja Bi-Bi-Si a prenosi Tanjug.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


