Ponedeljak, 22.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Gudači za kraj Belefa

Gudači za kraj Belefa
(Фото А. Васиљевић)

Koncertom violiniste Romana Simovića, koji je u Velikoj dvorani Kolarčeve zadužbine nastupio u pratnji „Gudača svetog Đorđa”, spuštena je zavesa na 27. Beogradski letnji festival.

Smotra koja je od sredine jula gasila žeđ Beograđana za kulturom i u našem gradu predstavila brojne koncerte klasične i zabavne muzike, izložbe renomiranih umetnika i predstave za decu i odrasle privedena je kraju, a kao uspomena na višenedeljnu zabavu ostao je i sinoćnji nastup koji je publika krunisala burnim aplauzom.

Na repertoaru je bila „Svita iz Holderbergovog vremena”, Edvarda Griga, napisana povodom dvestagodišnjice rođenja pisca Ludviga Holberga i prvobitno namenjena za klavir, a zatim adaptirana za gudački orkestar. Ovacije publike zaslužila je i kompozicija „Četiri godišnja doba” Astora Pjacole.

Roman Simović muzičkoj javnosti na svim geografskim širinama i dužinama poznat je po svojoj briljantnoj virtuoznosti i urođenoj muzikalnosti, kao i maštovitosti svoje interpretacije koju je pokazao i sinoć u Kolarcu. Kada se nastupu Simovića, koji je inače koncertmajstor Londonskog simfonijskog orkestra, doda i entuzijastični pristup muzici koju neguje jedan od najomiljenijih domaćih ansambala, „Gudači svetog Đorđa”, sudeći po aplauzu publike, bolja tačka na ovogodišnji Belef nije mogla biti stavljena.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.