Subota, 04.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Letnja treperenja

Letnja treperenja
Поставка шесторо уметника различитих генерација, ликовних рукописа и сензибилитета (Фото И. Милутиновић)

– Sunce, peščane plaže, morska obala, zapljuskivanje talasa, uzvišeni osećaj radosti – simboli su leta. Nijedno godišnje doba ne dopušta toliko oduševljenje klišeima koliko letnje, a njegova čarobna atmosfera uvek je bila inspiracija umetnicima – kaže Marijana Kolarić, umetnički direktor galerije „Novembar” u Kursulinoj ulici.

U ovom novom izlagačkom prostoru radove je predstavilo šestoro umetnika različitih generacija, likovnih rukopisa i senzibiliteta. To su Selena Vicković, Marija Avramović, Mišo Filipovac, Emilija Radojičić, Mario Kolarić i Bratislav Milenković.

Njih, kako podseća Kolarićeva, vezuje ista tema – leto. Zato postavka i nosi naziv „Letnja treperenja”. Posetioci su u prilici da do 9. septembra vide dela u tehnikama ulje na platnu, digitalni print, crtež i akvarel. 

Komentari1
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

milan
Sad su u modi likovne izlozbe vise umetnika pa umetnicki direktori i organizatori mogu da prikupe vise novca od veceg broja autora koji ucestvuju na izlozbi cije je ucesce,razume se, besplatno. Ali, u korumpiranom drustvu nema nista besplatno, sve mora da se plati..

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.