Petak, 10.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Ubijen komandant ID u Avganistanu

Ubijen komandant ID u Avganistanu
Војници Исламске државе

Kabul - U napadima američkih snaga tokom vikenda je ubijen viši komandant takozvane Islamske države na istoku Avganistana, saopštili su danas avganistanski i američki zvaničnici.

U napadima u provinciji Nangarhar ubijen je Abu Sajed Orakzai, viši zvaničnik ID, izjavio je zamenik portparola avganistanskog predsedništva Sah Husein Martazavi i dodao da je ta operacija pokazala rešenost avganistanske vlade da se bori protiv terorizma, prenosi AP.

To je potvrdio i portparol amaeričkih snaga u Avganistanu Martin O Donel. U nedelju je objavljeno da je u provinciji Nangarhar ubijen vođa Islamske države u Avganistanu Abu Sad Erhabisa još 10 svojih sledbenika. (Tanjug)

Komentari2
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Srbin-Amer
Bili su poleteli visoko. Hteli su sve da nas zaplase, da nam zalede krv u zilama. Bazirali su svoju filozofiju na krvolocnom Islamu, sto nema veze sa izvornom Islam religijom. Oni su potekli iz Iraka. Imali su argumenat nepravde, ali su otishli u krvavi ekstrem chim su osetili malo uspeha, mislili su da ce pokoriti planetu. Budale, dozivele su istrebljenje i prezir planete.
Mimica
Svako ima svoje "revolucionare" koji se protive. Neki su u skladu sa svetom, a neki nasuprot svih. ID je protiv svih, najviše protiv svojih. Tako svet "reklamira" ID i tako umanjuje sva svoja zlodela. A nije da ih nema.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.