U Nišu obeležen dan artiljeraca
Ministar odbrane Aleksandar Vulin i komandat Kopnene Vojske Srbije general-potpukovnik Milosav Simović su u niškoj Kasarni „Mija Stanimirović“ prisustvovali obeležavanju Dana roda artiljerije i Dana mešovite artiljerijske brigade, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
Čestitajući u ime predsednika Srbije i vrhovnog komandanta VS Aleksandra Vučića Dan roda artiljerije, mešovite artiljerijske brigade, vojne policije i logističkih službi, ministar Vulin podsetio je da od trešnjevog, Karađorđevog topa, do „nore“, pređen dug i težak put.
„Generacije pre nas, od Karađorđevih ustanika, preko boraca sa Košara i Paštrika, do heroja iz Niša, ostavile su nam pravo da živimo slobodno, da sami odlučujemo ko su nam prijatelji, kako ćemo se razvijati i zbog čega živeti i trajati. To pravo, tako krvavo izboreno nećemo dati nikome i nipošto. Zato ste vi tu. Zato postojite. Da se Srbija uvek sa zahvalnošću može osloniti na svakog od vas, ponosna i pouzdana u vašu snagu, opremljenost i obučenost, a iznad svega u vaš moral i nepokolebljivo uverenje da je samo život u slobodi je život dostojan čoveka”, rekao je Vulin.
Komandant Mešovite artiljerijske brigade pukovnik Novica Petrović podsetio je na bogatu istoriju jedinice kojom komanduje. „Radujemo se što će uskoro u naše artiljerijske jedinice stići nova artiljerijska oruđa iz naših fabrika”, istakao je pukovnik Petrović.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


