EU odlaže podešavanje evropskih satova
BRISEL - Evropski ministri saobraćaja odlučili su danas, na sastanku u Austriji, da još rade na pronalaženju najboljeg načina da se okonča pomeranje satova sa letnjeg na zimsko vreme i obrnuto.
Evropska komisija je u septembru predložila da bi zemlje EU pojedinačno trebalo da se izjasne u oktobru 2019. godine da li će ostati da letnjem računanju vremena ili će se prebaciti na zimski režim, prenosi AP.
Austrijski ministar saobraćaja Norbert Hofer izjavio je da zemlje članice brinu da bi ako se ne postigne usklađen sporazum, Evropa mogla da završi u različitim vremenskim zonama, prenosi Tanjug.
Kako se navodi, Hofer je ipak izrazio nadu da će se konsenzus o tom pitanju postići do kraja godine.
AKO STE PROPUSTILI
Da petao kukurikne u tri ujutro
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


