Priznanja učesnicima vežbe „Vek pobednika”
Povodom uspešno završene Združeno-taktičke vežbe sa bojevim gađanjem „Vek pobednika 1918-2018”, u Svečanoj sali Doma Garde na Topčideru održana je svečana dodela priznanja iz nadležnosti ministra odbrane i načelnika Generalštaba Vojske Srbije, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
Ministar odbrane Aleksandar Vulin i načelnik Generalštaba Vojske Srbije general-potpukovnik Milan Mojsilović su nagrađenima, uz čestitke, uručili priznanja. Čestitajući nagrađenima, ministar Vulin je istakao da vežba „Vek pobednika” nije bila samo vežba, bez obzira koliko ona velika, komlikovana i složena bila.
- Nije to bila samo jedna vojnička demonstracija moći, vežba „Vek pobednika” bila je nešto više. To je bio naš način da 100 godina kasnije pokažemo čitavom svetu da srpska država postoji, da je jaka i da je jača nego što je bila pre jednog veka. Snažna vojska je uvek dokaz snažne države i nema snažne države bez snažne vojske. „Vek pobednika” je pokazao da imamo vojsku kojom možemo da se ponosimo, ne samo njenom tehnikom, već obučenošću, kvalitetom ljudi, moralom. To je ono što nas odlikuje i razlikuje od drugih bogatijih i naoružanijih armija – naglasio je ministar Vulin.
Za postignute rezultate na vežbi „Vek pobednika 1918-2018“ ministar odbrane nagradio je 120 pripadnika sedmodnevnim boravkom u objektima Ministarstva odbrane i Vojske Srbije namenjenim za odmor i rekreaciju. Nagradnim odsustvom u trajanju od sedam dana i knjigom sa posvetom nagrađeno je po 12 pripadnika, a isto toliko ih je pohvaljeno.
Načelnik Generalštaba Vojske Srbije nagradio je po 12 pripadnika Ministarstva odbrane i Vojske Srbije takođe nagradnim odsustvom u trajanju od sedam dana, knjigom sa posvetom i pohvalom. Osim stimulativnih mera, ministar odbrane i načelnik Generalštaba vanredno su unapredili osam pripadnika Vojske Srbije u neposredno viši čin.
Zahvalnica za doprinos predstavljanju javnosti Združeno-taktičke vežbe sa bojevim gađanjem „Vek pobednika 1918-2018”, dodeljena je i Radio-televiziji Srbije, koju je na današnjoj svečanosti načelnik Generalštaba Vojske Srbije general-potpukovnik Milan Mojsilović uručio Saši Barbuloviću, uredniku u Radio-televiziji Srbije.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


